Ekmek yapma makinesi önerisi

Fisikopat

Hectopat
Makaleler
2
Herkese merhaba, arkadaşlar,

Eşimle ekmek yapma makinesi araştırıyorduk, kullanan varsa veya benim gibi araştırma sürecinde olan varsa fikir almak için buraya yazmak istedim.
Bütçe olarak bir rakam belirlemedik ancak karaca vs. almayı düşünmüyorum. Öncellikle kullanıcı olan arkadaşların fikri benim için önemli.

İyi sosyaller...

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekmek yapma makinesi derken, ekmek pişiren makinelerden mi yoksa hamur yoğuran makinelerden mi bahsediyorsunuz? Hamur yoğurma makineleri sık sık bu tip işler yapan kişiler için büyük kolaylık. Kenwood markasının üst modellerinden birisini kullanıyorum, öneririm güzel bir marka. KitchenAid de üzmez. Alırken motorunun gücüne ve kullanılan parçaların metal kalınlıklarına vs iyi bakın.

Pişiren makineleri ise şahsen önermem. Çok anlamlı değiller. Ortalama bir fırında, bir çelik veya döküm tencereyle çok güzel ekmekler yapabilirsiniz rahatlıkla. Makinenin kapladığı yere ve fiyatına değecek bir ekmek pişirme özelliği olmaz. Eskiden ailecek almıştık, 2-3 kere kullandık bıraktık. Bahsettiğim tabii ki 10 yılı aşkın zaman öncesi, güncel makineler belki daha iyidir ancak fırın varken gerçekten gereksiz geliyor. Benim şahsen evde yaptığım iki ana ekmek tarifi var:

Birisi yoğurmaya ihtiyaç duymayan, tencere içinde pişirebileceğiniz gerçekten çıtır çıtır olan No-Knead Bread Recipe tarifi.

Diğeri ise Japonya'nın Hokkaido bölgesiyle anılan yumuşacık, sütlü Shokupan isimli ekmeğin tarifi
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Madem bir ekmek yapma meraklısı buldum, paylaşmadan geçmeyeyim dedim.

Herkese merhaba, arkadaşlar,

Eşimle ekmek yapma makinesi araştırıyorduk, kullanan varsa veya benim gibi araştırma sürecinde olan varsa fikir almak için buraya yazmak istedim.
Bütçe olarak bir rakam belirlemedik ancak karaca vs. almayı düşünmüyorum. Öncellikle kullanıcı olan arkadaşların fikri benim için önemli.

İyi Sosyaller...

Dediğiniz tarz bir tane ekmek pişirme makinesi buldum ama fiyatı uygun olan bir tek karaca var,
bir de bunu buldum.

Yoğurma için diyorsanız bizim de fırınımız var ve bildiğiniz stant mixerin büyük versiyonunu kullanıyoruz. Çok değilse elle bile yoğurulabilir bence.

Cok tesekkur ediyorum yorumlarınız için arkadaşlar

Hamur yoğurma makinesini de valideye düşünüyorduk, kendimize de bakalim durum böyleyse. Kullandığınız yoğurma makinesinin linkini atabilir misiniz acaba

Bizimki şu aslında ama taa pandemiden hemen önce, ekonomik durumlar daha iyiyken almıştık. Şu an olsa bu parayı asla vermem. Bunda alttan ısıtıp pişirme özelliği de var mesela inanılmaz gereksiz.

Yeni konular

Geri
Yukarı