Ekran bir anda gitti

Monitöre güç verince ekran kartı, 1 saniye bile olsa görüntü verebiliyorsa sorun monitörde olabilir. Çünkü ekran kartı, monitörün açık olup olmamasına bakmaksızın monitör kapalı olsa bile sürekli görüntü verir. Sistemi başka bir monitörde denemen lazım ya da monitörü başka bir sistemde.

Bi' televizyonda dener misiniz
ekran kartımın yandığını düşününce bu aralar derslerime yoğunlaşmam gerektiği için direkt bilgisayarımı depoya kaldırdım ve sonradan bilir kişilere sormak aklıma geldi fakat en yakın zamanda tekrardab bilgisayarımı çıkarıp deneyeceğim teşekkür ederim yardımlarınız için
Monitöre güç verince ekran kartı, 1 saniye bile olsa görüntü verebiliyorsa sorun monitörde olabilir. Çünkü ekran kartı, monitörün açık olup olmamasına bakmaksızın monitör kapalı olsa bile sürekli görüntü verir. Sistemi başka bir monitörde denemen lazım ya da monitörü başka bir sistemde.
haklısınız çok teşekkürler

Aynısı bana da olmuştu eski monitörde, büyük ihtimal ile monitör bozuldu.
Bende monitöre güç gitmiyordu sanki düz kontak yapıyormuş gibi yapınca çalışıyordu. Monitörün fişini çıkartıp hızlıca prize takınca ekran geliyordu. böyle 2 ay falan kullanmıştık sonra 10 kere falan tak çıkar yapınca açılıyordu en son hiç açılmadı. Monitörün içini açtığımda kondansatörlerin şişik olduğunu görmüştüm yenisi ile değiştirdim ama düzelmedi.
Yeni monitör aldım.

Monitörünün arka aydınlatması bozulmuş. Monitörün LED ise LED'lerden biri bozulmuş olabilir ya da monitörün arka aydınlatması florasan ise florasanlar patlamıştır ya da besleme kondansatörleri bozulmuştur. Eğer kondansatörlerin arkası şiştiyse 50-100 TL'ye tamir ederler lakin arka aydınlatmada sorun var ise ve monitör LED panel ise oda ucuza mal olur lakin panelin florasan ise 300-400 TL'ye mal olur. Ve florasan ise tekrar 1-2 ay sonra yeniden bozulma ihtimali var.

Yeni konular

Geri
Yukarı