Ekran bir anda siyah ekran oluyor

Ozan5454545454

Hectopat
Daha fazla  
Oyun oynarken veya PC dümdüz açık bir şekilde dururken siyah ekran oluyor ve monitör DisplayPort'a herhangi bir cihaz bağlı değil uyarısı veriyor. Bazen yeniden başlattığımda ekran kendine geliyor geldiği zaman genelde çözünürlük düşmüş oluyor ve Aygıt Yöneticisi'neden ekran kartını kaldırıp bilgisayarı yeniden başlatınca çözülmüş oluyor. Ancak yeniden başlattığımda açılmadığında bu sefer bilgisayarı söküp ekran kartını çıkarıp takmam gerekiyor. Bazen işe yarıyor ama bazen de yaramıyor kafasına göre çalışıyor. Çözmek için çok uğraştım ekran kartının driverini silip tekrardan güncel bir şekilde indirdim bir süre başıma bir şey gelmedi ancak bugün yeniden yapmaya başladı. Çözümünü bulamazsam bilgisayarı satmayı düşünüyorum çünkü çok uzun zamandır bu durumdan müzdaribim.
İşlemci:i3 10100f
ekran kartı:R9 380 4G MSİ
psu:500w +80

Siyah ekran verdiği zaman kasanın ışıkları vesaire çalışmaya devam ediyorsa muhtemelen Wattman sorunu yaşıyorsunuz.

Siyah ekran verdiği zaman kasanın ışıkları vesaire çalışmaya devam ediyorsa muhtemelen Wattman sorunu yaşıyorsunuz.
evet herşey yanmaya devam ediyor ancak ekraan siyah oluyor.

evet herşey yanmaya devam ediyor ancak ekraan siyah oluyor.
Bu durumda yüksek ihtimalle Wattman sorunu yaşıyorsunuz diyebilirim. AMD ekran kartlarında görülür genelde bu sorun. Özellikle RX 500 serisinde görülür fakat internette arattığım zaman sizin modelinizi kullanıp Wattman sorunu yaşayan kişilerde gördüm. Attığım rehber işinizi görebilir.

Bu durumda yüksek ihtimalle Wattman sorunu yaşıyorsunuz diyebilirim. AMD ekran kartlarında görülür genelde bu sorun. Özellikle RX 500 serisinde görülür fakat internette arattığım zaman sizin modelinizi kullanıp Wattman sorunu yaşayan kişilerde gördüm. Attığım rehber işinizi görebilir.
teşekkürler öneriniz için.

Geri
Yukarı