Ekran görüntüsünde kayma sorunu

Safa Eldek

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Bilgisayarımda son zamanlarda böyle bir problem meydana geldi. Nasıl geçirebilirim bilmiyorum yada problemin neden kaynaklandığı hakkında bir fikrim yok. Bilgisayarı tekrar başlatmadan düzelmiyor maalesef. Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum. İyi günler.

Adsız.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Donanımsal sorununuz yok. Sanki ekranın çözünürlüğü değişiyor ve simgelerin yeri değişiyor. Resimden o anlaşılıyor. Bilgisayarda monitör kapanıp tekrar açılıktan sonra böyle bir simge kayması oluyorsa bilgisayarınızın ayarlarını düzgün yapmanız gerek.

Bilgisayarı açık bıraktıktan sonra işlem yapılmadığında monitör kendini bir süre kapatır. Bu durum çözünürlük değiştirme hatalarına (simge kayması gibi) neden olur. Bilgisayar "Güç Seçenekleri"nden monitörün kapanmayacağı şekilde ayarlama yapılırsa bu sorun giderilir.

Donanımsal sorununuz yok. Sanki ekranın çözünürlüğü değişiyor ve simgelerin yeri değişiyor. Resimden o anlaşılıyor. Bilgisayarda monitör kapanıp tekrar açılıktan sonra böyle bir simge kayması oluyorsa bilgisayarınızın ayarlarını düzgün yapmanız gerek.

Bilgisayarı açık bıraktıktan sonra işlem yapılmadığında monitör kendini bir süre kapatır. Bu durum çözünürlük değiştirme hatalarına (simge kayması gibi) neden olur. Bilgisayar "Güç Seçenekleri"nden monitörün kapanmayacağı şekilde ayarlama yapılırsa bu sorun giderilir.

Cevabınız için teşekkür ederim. Bu problemin sadece bu açıkladığınız şekilde mi çözebiliriz? Ben monitörün belli bir süre kullanmadığım da fazla elektrik harcamaması için doğal olarak kapanmasını istiyorum. Bide bilgisayarı resetlemeden bu problemden kurtulamıyorum.

Geri
Yukarı