Ekran kapanıyor sistem ve fan çalışıyor

Mustafaucarer

Femtopat
Daha fazla  
İşlemci
Amd ryzen 5500
Merhaba, İtopya'dan satın almış olduğum wtcN-entry kasasını kullanmaktayım yaklaşık olarak 2 ay önce aldım oyun oynadığım esnada ekran kapanmakta ve bir hata vermemekte kasada fanlar çalışır durumda kalıyor CPU stres testine tabii tuttuğumda 85 derecede çalışmakta ama ekran kartı teste başlar başlamaz kapanmakta ama sıcaklık 60 derece civarında yukarı nadiren çıkmakta önceden oynadığım oyunları şimdi oynamaya çalıştığımda kapanmakta bu durum hakkında bilgi verebilir misiniz sorunun kaynağını bulmaya çalışıyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_1672.png
    IMG_1672.png
    159,1 KB · Görüntüleme: 27
  • IMG_1671.png
    IMG_1671.png
    101,9 KB · Görüntüleme: 34
  • IMG_1666.jpeg
    IMG_1666.jpeg
    92,1 KB · Görüntüleme: 28
Merhaba, İtopya'dan satın almış olduğum wtcN-entry kasasını kullanmaktayım yaklaşık olarak 2 ay önce aldım oyun oynadığım esnada ekran kapanmakta ve bir hata vermemekte kasada fanlar çalışır durumda kalıyor CPU stres testine tabii tuttuğumda 85 derecede çalışmakta ama ekran kartı teste başlar başlamaz kapanmakta ama sıcaklık 60 derece civarında yukarı nadiren çıkmakta önceden oynadığım oyunları şimdi oynamaya çalıştığımda kapanmakta bu durum hakkında bilgi verebilir misiniz sorunun kaynağını bulmaya çalışıyorum.

Ekran kapandığında ekran kartı çalışıyor mu? Yoksa kapanıyor mu?

Hemen kontrol ediyorum

Ekran kartının arızalı olma ihtimali var mı?
Sadece stres Altında kapanıyor daha düşük gereksinimli oyunlarda kapanmıyor hoi4 vb

ekran kartı cpu ve kasa fanları çalışır durumda

.

Dosya Ekleri

• pc.jpg
    pc.jpg
    163,8 KB · Görüntüleme: 11
Son düzenleme:
Ekran kartı kapanmamakta ve çalışmayı sürdürmekte görüntü gidiyor stress testine soktuğumda ise bazen ekran beyaz oluyor bazen ise mor oluyor ve kapanıyor.

Ekran kartında sorun var muhtemelen. Farklı bir kablo farklı bir monitör ile deneyin. Aynı hata devam ediyorsa yüksek ihtimal ekran kartında sorun var. 2 ay önce aldım demişsin garantiye gönder.

Geri
Yukarı