Ekran Kartı Fan Profili Ayarlama

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Aylak Adam!

Hectopat
Makaleler
1
Ekran kart'ım otomatik mod'da fan hızını yeteri kadar arttırmıyor. Ve şöyle bir ekran geliyor.

rsz_20150408_211204.jpg

Bu sorun ekran kartı'nın ısınmasın'dan kaynaklanıyormuş. Onuda çözmüş oldum.

Ekran kartı'mın hızlarını manual olarak ayarlamam gerekiyor. Yardımcı olurmusunuz?

Bu arada az kalsın unutuyordum. 70 Dereceden sonra geliyor o en üstteki ekran. Sıcaklık 70'in üstüne çıkmaması gerekiyor.

asdasdasd.JPG

Kullandığın kartın marka modelini yazar mısın? Sana uygun güncel bir program önerelim.
Hocam merhaba. Benzer bir problemde bende var. Aşırı yükte MSI R9 280X ekran kartımın fan gücü %50'ye kadar çıkıyor. Aynı şekilde de AIDA64 'te de fanların %50 güçte çalıştığı gözüküyor ancak rpm değeri %30 güçte de, %50 güçte de 830 civarı. Dota 2 gibi bi oyunda bile ekran kartı 75 dereceyi görüyor. Bu durumu nasıl düzeltebilirim?

Sorun kartın fazla ısınmasından dolayı stabil kalamamasından kaynaklanıyor.

Sapphire TriXX programını kurmadan önce masaüstünden sağ tıklayıp AMD Control Center sekmesine gel. Oradan Performance > AMD Overdrive kısmına gel, ayarlamarı oradan dene. Fan hızını %100'e çekebiliyor musun bak bakalım.

Örnek resim atıyorum : Manuel fan denetimini etkinleştir.

Adsız.jpg

Sorun kartın fazla ısınmasından dolayı stabil kalamamasından kaynaklanıyor.

Sapphire TriXX programını kurmadan önce masaüstünden sağ tıklayıp AMD Control Center sekmesine gel. Oradan Performance > AMD Overdrive kısmına gel, ayarlamarı oradan dene. Fan hızını %100'e çekebiliyor musun bak bakalım.

Örnek resim atıyorum : Manuel fan denetimini etkinleştir.

Eki Görüntüle 85352
CCC'den fan hızı artmıyor. MSI Afterburner ve Sapphire TriXX programı ile arttırılabiliyor fan hızı. CCC'den fan hızını arttırmayı denerken arka planda MSI Afterburner ve Sapphire TriXX programları açık değildi.

@BilgisayarKurdu

Tamam o halde TriXX ile yola devam et.
Fan profili atmamışsın? Ben bu ekran kartının nasıl soğutucam? Benim ekran kartım ısındığında fanlarının hızlı döndürmeyi beceremiyor. Sapphire inşallah batarsın. Yeryüzünden silinir gidersin. İsmini bile unuturlar inşallah. Bu kadar kötü soğutma olamaz. Arkadaşım sende atacaksan at artık şu fan profilini.
@BilgisayarKurdu

Özel profil fan ayarı istediğini daha ilk defa son mesajında yazmışsın. Ve atacaksan at arkadaşım gibi kelimeler kullanıyorsun. Üslub sınırlarını aşmazsan iyi olur senin için.

Madem önerdiğim program ile ayarlamaları yapabiliyorsun o halde Turbo profili kullan. Sıcaklıklar düşünce yine düşük devirlere inecektir fan.

Özel profil fan ayarı istediğini daha ilk defa son mesajında yazmışsın. Ve atacaksan at arkadaşım gibi kelimeler kullanıyorsun. Üslub sınırlarını aşmazsan iyi olur senin için.

Madem önerdiğim program ile ayarlamaları yapabiliyorsun o halde Turbo profili kullan. Sıcaklıklar düşünce yine düşük devirlere inecektir fan.
Eğer seni kırdıysam özür dilerim. Üslub sınırlarınıda aşmam bir daha.

Turbo fan profili derken? Oyunlara girmeden önce fan hızını %100'mü yap diyorsun?
@BilgisayarKurdu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı