Ekran kartı 6 pinden 8 pine dönüştürücü zararlı mı?

ArdaDLKLC

Picopat
Daha fazla  
RAM
2x8 ddr3
İşlemci
İ5 3470
IMG_20240408_005359.jpg

PSU modeli bu. Kasadan net çekemedim. O yüzden internetten buldum. İşlemcim i5 3470. ve RX 570 Gigabyte Aorus ekran kartı aldım. Fakat PSU da 6 pin çıkışı var. Ekran kartında 8 pin istiyor. Direk taksam veya dönüştürücü ile taksam sorun olur mu?
Dönüştürücü önerirseniz sevinirim.

12V kanalindan 360W verebilen bir guc kaynaginda 8 pin guc girisi olmamasi enteresanmis.

SATA to 8 pin veya Molex to 8 pin alabilirsin lakin donusturucuyu pek tavsiye etmem. Guc kaynagi degisimi bana gore daha mantikli.

Dandik bir dönüştürücü tercih edilmemeli. Yanma gibi durumlar meydana gelebilir. Zaten zamanında bununla ilgili konu açılmıştı. Çok tercih edilen ve beğenilen bir ürün almakta yarar var.

Eki Görüntüle 2162318

PSU modeli bu. Kasadan net çekemedim. O yüzden internetten buldum. İşlemcim i5 3470. ve RX 570 Gigabyte Aorus ekran kartı aldım. Fakat PSU da 6 pin çıkışı var. Ekran kartında 8 pin istiyor. Direk taksam veya dönüştürücü ile taksam sorun olur mu?
Dönüştürücü önerirseniz sevinirim.
12V kanalindan 360W verebilen bir guc kaynaginda 8 pin guc girisi olmamasi enteresanmis.

SATA to 8 pin veya Molex to 8 pin alabilirsin lakin donusturucuyu pek tavsiye etmem. Guc kaynagi degisimi bana gore daha mantikli.
6 pin takınca muhtemelen ekran kartı çalışmaz. 2 pin boşta kalıyor çünkü.
@BerkayZ87 arkadaşıma da katılıyorum, dönüştürücü önermiyoruz mümkün mertebe PSU değişimi daha iyi olur zira kartın AMD RX570 ve güç çeken bir kart.

İlle de dönüştürücü alacaksan, Molex to 8 pin daha doğru olur diye düşünüyorum.

6 pin takınca muhtemelen ekran kartı çalışmaz. 2 pin boşta kalıyor çünkü.
Anca teknik bilgisi olacak ki 2 pini PCB'de lehimle iptal edip karti 6 pin guc girisiyle calisacak hale getirecek, ki onunla da ugrasirsan kart RX570 degil RX560 olur herhalde :D

Anca teknik bilgisi olacak ki 2 pini PCB'de lehimle iptal edip karti 6 pin guc girisiyle calisacak hale getirecek, ki onunla da ugrasirsan kart RX570 degil RX560 olur herhalde :D
Ya da shunt atacak diğer pinlere. :)

Öyle de çalışıyor sorun olmuyor ama işte o 2 pinin yükünü 6 pine bindiriyorsun, yine sağlıklı değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı