Ekran Kartı Belleği Miktarı ?

Bgrrr

Hectopat
Daha fazla  
1Gb bellek miktarı olan bir erkan kartına sahip olduğum kesin fakat directx tanı aracında böyle bir durum var nedir bu ? Cevaplar için teşekkürler.

Dosya Ekleri

• abc.JPG
    abc.JPG
    64,7 KB · Görüntüleme: 556
Benimde 2 GB fakat böyle yazıyor, sistemin kaç bit olduğu ile ilgili diye biliyorum. 32bit olunca kendi GB'sini gösteriyor, 64bit olunca 2 katını gösteriyor, paylaşımlı olanda olabilir, böyle okumuştum ama yanlış bilgi vermek istemem
ww.jpg

Ekran kartının üstünde kendine ait RAM olmadığı için gerekli kısmı senin kasanda takılı olan harici RAM'lerden çekiyor ve dxdiag'a öyle yansıyor. Eğer RAMlerinin GB'si düşükse sistemse sıkıntılar yaşayabilirsin fakat 8 GB yeterlidir.

Benimde 2 GB fakat böyle yazıyor, sistemin kaç bit olduğu ile ilgili diye biliyorum. 32bit olunca kendi GB'sini gösteriyor, 64bit olunca 2 katını gösteriyor, paylaşımlı olanda olabilir, böyle okumuştum ama yanlış bilgi vermek istemem
Yanlış bilgi öyle bir şey yok. Ekran kartın + Paylaşımdaki Ram kapasitesi miktarıdır gördüğünüz. Büyük ihtimalle ikinizde dizüstü bilgisayar kullanıyorsunuz. Genelde dizüstülerde Paylaşım vardır Ramin bir kısmını ekran kartı belleği olarak kullanır anakart.

Yanlış bilgi öyle bir şey yok. Ekran kartın + Paylaşımdaki Ram kapasitesi miktarıdır gördüğünüz. Büyük ihtimalle ikinizde dizüstü bilgisayar kullanıyorsunuz. Genelde dizüstülerde Paylaşım vardır Ramin bir kısmını ekran kartı belleği olarak kullanır anakart.

Sonraki cevapta düzelttim sorun yok (Y)

Bu "Paylaşım" olayı kimi zaman faydalıdır ama çoğu zaman performans düşüklüğü yaşatır. Mesela herhangi bir oyun oynayacaksın ama oyun 1536mb (1,5GB) ekran kartı istiyor. Senin anakartın paylaşımlı olduğundan dolayı oyunu oynarsın ama bu defa RAM'ler den kasar ve ısınma artar.

Ayrıca ben laptop kullanmıyorum, GTX 760 laptopta ne gezsin.
Senin resme bakmadım. Anakartın paylaşıma açıktır o zaman.

Bir nevi APU işlemciler gibi düşük GPU belleği isteyen oyunlar için idealdir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı