Ekran kartı Clock hızı düşürmek zararlı mı?

MakMex

Centipat
Daha fazla  
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ekran kartım çok ısındığı için internette araştırma yaparken böyle bir video gördüm MHz'yi ekran sabitliyor ve sıcaklık bayağı düşüyor. Bunu kendimde denedim cidden 20 derece düştü. Sormak istediğim şey bu işlem ekran kartına zarar veriri mi? Ben bu işlemi yaptığımda MHz 7500 sabit çalışmaya başladı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Zararı olmaz aksine ömrü uzar fakat soğutma sistemini kontrol etmeni öneririm
hocam kasam çok kötü ilk aldığımda bir tane fan vardı oda sıcak havayı dışarı atıyordu ben üst tarafa 2 tane daha alıp taktım onlarda sıcak havayı atıyor hatta işlemcime sıvı soğutma bile aldım ancak hala çok ısınıyor çözemedim sorunu. kasanın camını açsam bile ekran kartım 72 derece oluyor. sanırım bu sorun ekran kartım kendini zorladığı için. bu yüzden ekran kartıma videodaki işlemi yapıcağım

Hocam eğer ısınmamasını istiyorsanız ,performans kaybı olmadan, soğutucu almanızı öneririm.
kasamda 3 tane fan var üçüde sıcak havayı dışarı atıyor(tam tersi yapmayı denedim ekran kartını yakıyordum)ve işlemcime sıvı soğutucu taktım kasanın ön tarafında işlemcimin fanları var ancak ekran kartım hala ısınıyor. camı açtığım halde 72 dereceyi görüyor

Yeni konular

Geri
Yukarı