Ekran kartı değişikliğinden sonra görüntü gelmiyor

Defkhammet

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Eski ekran kartımı satıp yeni bir tane aldım. Eski ekran kartımı satmadan önce driverları falan kaldırmadım. Daha sonra bir süre ekran kartsız kaldım, bu süre zarfında ekran kartsız anakart üzerinden HDMI ile görüntü almak istedim fakat hiçbir şekilde görüntü alamadım. BIOS sıfırlama işlemlerini falan da denedim yine aynı. Bugün yeni ekran kartı aldım taktım ve yine aynı sorunum devam ediyor. Kasa çalışıyor, fanlar dönüyor ışıklar yanıyor fakat görüntü yok.
Eski ekran kartım;
MSI R7 370 Gaming 2g.
Yeni ekran kartım;
ASUS ROG STRIX GTX 1080 8 GB.
Anakart;
ASUS B150M PRO GAMING.
İşlemci;
Intel i5 6500.
PSU;
Cooler Master G750M 750Watt.

Son düzenleme:
Teşekkürler işlemciyi söküyorum.

İşlemciyi çıkarıp taktım herhangi bir değişiklik görünmüyor. Sorunum devam ediyor.

Driver kaynaklı olacağını düşünmüyorum diğerlerinin aksine. İşlemcinizde dahili GPU birimi olduğuna eminseniz artık teker teker donanımların sağlamlığını test etmek zorundasınız.

Pek anlamadım hocam bu konu hakkında bir şey yapmalı mıyım? İşlemciyi söktükten sonra hemen termal macun sürmesem bir şey olur mu?

Bilgisayarın güç kablosunu çıkarıyorum BIOS pilini çıkarıyorum ve güç tuşuna basıyorum öyle mi?

Bir de şöyle bir şey keşfettim. Bilgisayarı güç düğmesinden kapatmak için önceden 3 saniye kadar basılı tutmam gerekiyordu, şimdi ise dokunduğum an kapanıyor.

Evet aynı o şekil deneyin.

Driver kaynaklı olacağını düşünmüyorum diğerlerinin aksine. İşlemcinizde dahili GPU birimi olduğuna eminseniz artık teker teker donanımların sağlamlığını test etmek zorundasınız.

Hocam teşekkürler ilgilendiğiniz için sorunum driver kaynaklıymış NVIDIA laptoptan söktüğüm HDD'yi bilgisayarıma takınca görüntü aldım yine de ilginiz için çok sağ olun.
Evet aynı o şekil deneyin.

Hocam teşekkürler sorunum driver kaynaklıymış ilgilendiğiniz için sağ olun.
SSD'nizi bir bilgisayarcıya verip içine driverları kurdurun. Ya da internet kafede siz yapın.

Tahmin ettiğiniz üzere sorunum driver kaynaklıymış. NVIDIA laptoptan aldığım HDD ile sorunu hallettim teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı