Çözüldü Ekran kartı driver güncellemesinden sonra TV'de ses gitti

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

XLlonKJEE

Hectopat
LG marka bir televizyonum var normalde HDMI ile ses alıyordum, ekran kartımı güncelledim ve ses gitti?

TV'nin aygıt yöneticisinde aygıtı yok, çıkış cihazlarında da yok, okumuyor hiçbir türlü kabloyu çıkar tak yaptım hala çözüme ulaşamadım.

Çözüm
Sorunu DDU ile driveri silip 20.1.2 driverini indirerek çözdüm. AMD şaşırtmadı gine bozuk yazılımlarıyla zamanımızı çaldı :D
Sorunun tam olarak kaynağını buldum, AMD GPU driver'larının 20.11.2'den sonra HDMI ses iletimi bozulmuş. Ne zaman çözülür Allah bilir.
Eksilemişsiniz arkadaşı ama düşünce saçma değil. Video açmak da belli bir işlem gücü ister televizyonların da görüntüleri oynatması için bir güce ihtiyacı var. Bir televizyon açıp görmüş değilim ama bu mantığa göre televizyonlarda da ekran kartı olmak zorunda. Soru da açık değil zaten bunu sorması gerekiyordu. Çok ön yargılısınız. Çözüm olarak eski driveri yükleyin gitsin güncellemeler çok vazgeçilmez değildir genelde ufak buglar çözülür ve performans artışı olur, mevcut durumda bir sonraki güncelleme çıkana kadar önceki güncellemeye dönmek mantıklı olacaktır.

Sorunu DDU ile driveri silip 20.1.2 driverini indirerek çözdüm. AMD şaşırtmadı gine bozuk yazılımlarıyla zamanımızı çaldı :D
Sorunun tam olarak kaynağını buldum, AMD GPU driver'larının 20.11.2'den sonra HDMI ses iletimi bozulmuş. Ne zaman çözülür Allah bilir.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı