Ekran kartı fanları çalışıyor ama görüntü yok

ReyDelInfierno

Kilopat
Daha fazla  
RAM
Ballistix 32000 mhz 8gb
SSD veya HDD modeli
Toshiba 250 gb ssd
Ekran kartı
Gtx 1650 Super
Anakart
MSI B450M-A PRO MAX
İşlemci
AMD Ryzen 3 3200 G
Merhaba. Bundan birkaç hafta önce BIOS güncelledim sonra PC açılmadı bende yanlış bir şey yaptım diye düşündüm. Bilgisayarcı bir tanıdığımın yanına gittim ama sorunun BIOS da değil ekran kartında olduğunu söyledi. Görüntü kablosunu ekran kartına takınca görüntü gelmiyordu. Ekran kartı takılı iken görüntü kablosunu anakarta taktı ve yine görüntü gelmedi. Ardından ekran kartını söktü ve görüntü kablosunu anakarta taktı ve görüntü geldi. Ardından emin olmak için başka bir ekran kartı getirip PC'ye taktı ve görüntü geldi. Ardından BIOS piline baktı ve 3W'lik pil 2 yıllık kullanımın ardından 3.30W civarında idi. Sorunun PSU'dan olduğunu söyledi. Bende yeni PSU aldım ama kafama takıldı ve internetten baktım. Ekran kartının statik elektrik alması durumundan söz edenler var. Ekran kartım tamir olabilir mi, tamir olsa randıman verir mi? Ayrıca ekran kartım bozulmadan önce aldığım tüm HDD'ler kafa vurma hatası veriyordu. Alıyordum 10 güne yakın sorunsuzdu ama sonra kafa vırmaya başlıyordu. Başka PC de denedim onda da aynı hatayı verdi HDD.

Adam sizi yiyor haberiniz yok. BIOS güncellemesi yüzünden anakartınızın BIOS'unu uçurmuşsunuz. Şu an aynı durumdayım inanın mahalle bilgisayarcılarına gerek yok. Parasını verip servisine götürün. Keşke hiç götürmeseydiniz ilk başta sadece BIOS'u silmişsiniz. Anakartın servisine anakartı vermeniz yeterli olurdu.

Adam sizi yiyor haberiniz yok. BIOS güncellemesi yüzünden anakartınızın BIOS'unu uçurmuşsunuz. Şu an aynı durumdayım inanın mahalle bilgisayarcılarına gerek yok. Parasını verip servisine götürün. Keşke hiç götürmeseydiniz ilk başta sadece BIOS'u silmişsiniz. Anakartın servisine anakartı vermeniz yeterli olurdu.

Anakartın garantisi doldu. Ayrıca BIOS silindi ise neden görüntü ekran kartından alamıyorum da anakarttan alabiliyorum?

Yeni konular

Geri
Yukarı