Ekran Kartı Fanları Dönmüyor

mosiiw

Hectopat
Daha fazla  
Çalıştığım iş yerindeki bilgisayarın özelliklerini bilmiyorum, ama yeni bir ekran kartı aldım. PC'ye taktığımda 2 saniye açılıyor sonra kapanıyordu ben de çıkardım tekrar taktım, sonra açıldı ama ekran kartının fanları bu sefer de dönmüyordu. Sebebini anlamadım yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Asus Strix, MSI TwinFrozr (ZeroFrozr) gibi bir teknolojiye sahipse normal bir durum. Bu özellikteki kartlar belli bir sıcaklığa ulaşana kadar fanlarını döndürmüyorlar. Yalnız bilgisayar açılırken 1 saniye falan dönüyor toz atmak için. Tabi dediğim gibi bir teknoloji yoksa o zaman problem.

Yeni nesil ekran kartları ısılar 60 dereceye ulaşana kadar fanları çalıştırmıyor. Bu ekran kartının ömrünü arttırıyor. Eğer bu sebepten ise ortada herhangi bir sorun yok. Ama eski nesil bir ekran kartı kullanıyorsanız kabloları kontrol edin. Kart düzgün takılmamış olabilir.

Herkeze çok Teşekkür Ederim sıkıntı yok imiş arkadaşların dediği gibi yeni nesil ekran kartıymış bilgi için teşekkür ederim.(Not:İlk kez konu açtım PC yazısını küçük yazdığım diye 2 gün engellediler o yüzden yazdığınız cevaplara teşekkür edemedim ayrıca yaşadığım sıkıntıyı not olarak yazmak istedim tekrardan iyi günler dilerim.)

Yeni nesil ekran kartları ısılar 60 dereceye ulaşana kadar fanları çalıştırmıyor. Bu ekran kartının ömrünü arttırıyor. Eğer bu sebepten ise ortada herhangi bir sorun yok. Ama eski nesil bir ekran kartı kullanıyorsanız kabloları kontrol edin. Kart düzgün takılmamış olabilir.
2060s kullanıyorum 30 derece ve fanlar dönüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı