Ekran kartı fiyatı düşürme taktiği

Mirac Acar

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Sarıyer
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, durup dururken aklıma bir fikir geldi. 2. elde ekran kartı fiyatları olması gereğinden çok daha yüksek. Bunun önüne geçmek için aklıma gelen fikir şu şekilde; Bu konuyu gören herkes birkaç tane ekran kartı ilanı koysa ama gerçek 2. el fiyatına. Mesela RX 5500 XT 8 GB ekran kartı ikinci el fiyatı en fazla 2000 TL olması gerekirken şu anda 2. elde en düşük 4000 TL'den başlıyor. Diyorum ki bu konuyu gören herkes bir hesap açsa ve birkaç tane ekran kartı modeli seçip eski ikinci el fiyatlarına koysa belki diğer kişiler de fiyatları düşürür. Almak isteyen kişilere de bu ekran kartı fiyatı düşürme taktiğini söylesek onlar da yaptıklarımızı yapsınlar. Bu fikir bir anda aklıma geldi ve sizlerle paylaşmak istedim. Sizce etkili olur mu?

Arkadaşlar merhaba, durup dururken aklıma bir fikir geldi. 2. elde ekran kartı fiyatları olması gereğinden çok daha yüksek. Bunun önüne geçmek için aklıma gelen fikir şu şekilde; Bu konuyu gören herkes birkaç tane ekran kartı ilanı koysa ama gerçek 2. el fiyatına. Mesela RX 5500 XT 8 GB ekran kartı ikinci el fiyatı en fazla 2000 TL olması gerekirken şu anda 2. elde en düşük 4000 TL'den başlıyor. Diyorum ki bu konuyu gören herkes bir hesap açsa ve birkaç tane ekran kartı modeli seçip eski ikinci el fiyatlarına koysa belki diğer kişiler de fiyatları düşürür. Almak isteyen kişilere de bu ekran kartı fiyatı düşürme taktiğini söylesek onlar da yaptıklarımızı yapsınlar. Bu fikir bir anda aklıma geldi ve sizlerle paylaşmak istedim. Sizce etkili olur mu?
Sence etkili olur mu ? :)

1617566721120.png

😃.
(Yanlış anlaşılmasın dalga geçmek için söylemiyorum, ekran kartı piyasası gerçekten vahim maalesef.

Bu yöntemi ilk röportaj adam buldu galiba doğru söylemek gerekirse işe yarayabilir birisi ilanları düzenler birisi telefonlara bakar forumda ekran kartı olan herkes kartın resmini atmak zorunda olsun mesela fiyatlar anormal düşer.

Arkadaşlar merhaba, durup dururken aklıma bir fikir geldi. 2. elde ekran kartı fiyatları olması gereğinden çok daha yüksek. Bunun önüne geçmek için aklıma gelen fikir şu şekilde; bu konuyu gören herkes birkaç tane ekran kartı ilanı koysa ama gerçek 2. el fiyatına. Mesela RX 5500 XT 8 GB ekran kartı ikinci el fiyatı en fazla 2000 TL olması gerekirken şu anda 2. elde en düşük 4000 TL'den başlıyor. Diyorum ki bu konuyu gören herkes bir hesap açsa ve birkaç tane ekran kartı modeli seçip eski ikinci el fiyatlarına koysa belki diğer kişiler de fiyatları düşürür. Almak isteyen kişilere de bu ekran kartı fiyatı düşürme taktiğini söylesek onlar da yaptıklarımızı yapsınlar. Bu fikir bir anda aklıma geldi ve sizlerle paylaşmak istedim. Sizce etkili olur mu?

Bunu araba piyasasında deneyen oldu ama işe yaramadı maalesef.

Bu sene ekran kartı fiyatlarının düşmesi hayal. Önümüzdeki sene belki üretim artarsa o zaman belki, fakat bu sefer de şirketler giriş sınıfı ekran kartı modellerini piyasadan kaldırmak isterse mecburen yine en azından 350$-400$ bandında olur fiyatları. TR'den bahsetmiyorum bile.

Geri
Yukarı