Ekran Kartı Fiyatları Neden Arttı ?

O zaman size bir formül vereyim.

Madencilikte verdiği kara göre:

3060Ti: 3080 fiyatı x 0.6
3070: 3060Tİ fiyatı x 1.1

Zamanla bu fiyatlarda dengelenecek. 3 3080 yerine 5 tane 3060Ti aynı performansı veriyor madencilikte.

3060Tİ ile 3070 aynı performansı veriyor fakat 3070 daha üstün olduğu için %10 fazla olur.

Aşağıdaki grafiklere bakıcaktınız 3060 ti 4500 TL'ye satılıyordu gamegarajda ilk geldiğinde.

GTX 1650S normalde RX 5500 XT 8 GB modeliyle cidden kıyaslanacak bir kart değil. Son güncellemeler ile kart cidden iyi fark atmıştı 1650S'e galiba yoğun talepten olacak ki karta aşırı derecede bir zam yaptılar. Görünce aşırı üzüldüm sorunsuz ve tam bir fiyat perfonmans kartıydı.

Aşağıdaki grafiklere bakacaktınız 3060 Ti 4500 TL'ye satılıyordu GameGaraj'da ilk geldiğinde.

Olabilir; aslında söylediğiniz fiyattan satılması en güzeli ama ne kadar mümkün olur, bilemiyorum.

Sahibinden ve letgo örneğin..

Amazon stok sorunu olmasına rağmen gayet normal fiyatlardan satıyor ürünleri. Ne oluyor listelendiği gibi ürün bitiyor fakat satış fiyatı normal oluyor. Türkiye'de yapılan net olarak fırsatçılıktır. Galericilik mantığı ile aynıdır.

Az önce sizin konunuzu okuyordum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…