Çözüldü Ekran kartı görüntü vermiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

feeded43526kd

Kilopat
Daha fazla  
Monitor kırmızı renkleri göstermiyordu. VGA kablosunun dibinde yırtık vardı, oradan şüphelendim. Ekran kartından da olabilir diye evde duran eski kartı taktım görüntü gelmedi. Her zaman ki kartı taktığımda da görüntü gelmiyor. Hatta BIOS bile gelmiyor. Onboarddan görüntü alabiliyorum. Aygıt yöneticisinde ekran kartı bilinmeyen aygıt olarak gözüküyor. Bilgisi olan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Siz ekran kartını takıp onboarddan mı görüntü alıp ekran kartından alamıyorsunuz? Yani ekran kartı takılıyken bilgisayar çalışıyor ama görüntü vermiyor ve yine ekran kartı takılıyken onboarddan görüntü alıyorsunuz. Bazı sistemlerde ekran kartı için BIOS'tan ayar gerekiyordu yani BIOS'tan ekran kartını açmanız gerekiyor. Belki sizde de öyle bir ayar vardır.
Siz ekran kartını takıp onboarddan mı görüntü alıp ekran kartından alamıyorsunuz? Yani ekran kartı takılıyken bilgisayar çalışıyor ama görüntü vermiyor ve yine ekran kartı takılıyken onboarddan görüntü alıyorsunuz. Bazı sistemlerde ekran kartı için BIOS'tan ayar gerekiyordu yani BIOS'tan ekran kartını açmanız gerekiyor. Belki sizde de öyle bir ayar vardır.

Çözüm
Ekran karti takili ama goruntu vermiyo. Karti cikartmadan onboard a baglayinca goruntu geliyor.
Ama aygit yoneticisinde kart taninmayan aygit olarak gozukuyo.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı