Ekran kartı güç girişinde yanıp sönen beyaz ışık nedir?

Lyraess

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 5600 - RX6700XT - 8x4 3000 MHz
Merhabalar. Ekran kartının güç girişlerini bağladığım yerde beyaz bir ışık bazen 10 dakikada, bazen 5 dakikada bir yanıp sönüyor. Yanıp söndüğü için kendi resimimi atmam mümkün değil ancak alıntıladığım resimdeki ışıklar ile aynı.
Sistemim: Gigabyte RTX 3060, R7 5800X, 32 GB RAM, ASUS B550-F Gaming, Xigmatek Hydra m 650W.

1645696713664.png

+2 olan pinler yerinden çıkıyor olmasın? Fotoğrafta gördüğüm kadarıyla soldaki 2 pin yanındaki 6 pine geçmiş şekilde değil. Eğer öyleyse söküp birbirine tutturun. Küçük kelepçeleri var pinlerin üzerinde. Onları geçirdiğinizde birbirinden ayrılmadan durması lazım.

+2 olan pinler yerinden çıkıyor olmasın? Fotoğrafta gördüğüm kadarıyla soldaki 2 pin yanındaki 6 pine geçmiş şekilde değil. Eğer öyleyse söküp birbirine tutturun. Küçük kelepçeleri var pinlerin üzerinde. Onları geçirdiğinizde birbirinden ayrılmadan durması lazım.
Fotoğraf bana ait değil, internetten alıntıladım. Benim sistemimde kablolarda herhangi bir sorun yok.

OCCT ile test yap eğer sorun olmazsa sıkıntı değil. O çıkışlar ekran kartının güç bağlantısının olup olmadığını gösteriyor diye biliyorum.

Işıklar normalde yanmaması gerekiyor. Eğer yanıyorsa PSU değiştirmelisin. Stabil güç sağlayamıyor yada yeterli değil anlamına geliyor.

Güç kaynağı değiştireceğim o zaman. Teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı