Çözüldü Ekran kartı güncelledikten sonra bilgisayar açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Elasmotherium

Kilopat
İyi günler arkadaşlar,
Bir tanıdığımıza bilgisayar topladık. Dün bütün parçalar geldi birleştirdi bir bilgisayarcıya Windows kurdurdu. Sonra ben teamwiever üzerinden bağlanıp sürücü güncelleştirmelerini falan yaptım. En son GeForce Experience üzerinden ekran kartını güncellerken hata verdi öncelikle bilgisayarınızı yeniden başlamanız gerekli dedi. Bilgisayara res attım ve bir daha açılmadı. Anakart markası(ASRock) geliyor ve altta sadece yuvarlak dönüyor. Yaptığım muhtemel hatalar:
1. (hata mı bilmiyorum ama) Format atarken hafızayı ikiye bölmüşler fakat sadece bir kısmı aktifleştirmişlerdi. Ben de disk yönetimine girip oradan aktifleştirdim.
2. Hızlı olsun diye Driver Booster kurmuştum. 10-15 tane güncelledi sonra res atmak istedi engel oldum. GeForce Experience yükledim ekran kartını da güncelleştirdikten sonra res atayım diye fakat olmadı.
3. PUBG Mobile kur demişti bana yanlışlıkla PUBG Mobile'ın direkt internet sitesine girip oradan APK indirmeyi başlatmışım onu indirdi fakat virüslü mü değil mi bilmiyorum. Sonradan siteyi kendi laptopumda denedim ama sorun yoktu.

Anakart simgesi kısmında F8'e basınca sürekli bilgisayar düzgün başlatılamadı diyor. Gelişmiş seçeneklerden güvenli moda girmeye çalıştım yine anakart markası kısmında takıldı. Bilgisayarı sıfırlamayı denedim iki kere sıfırladım gelişmiş seçeneklerden, yine düzelmedi.
Yardımcı olabilecek var mı?
Sabredip okuduğunuz için teşekkür ederim.
Tekrar format attık. Sebebini bilmesek de sorun çözüldü. Konu kilit.

Son düzenleme:

Kullanmayın böyle programlar.
Çok mu zor driver kurmak.
Altı üstü 1 ekran kartı driverı var zaten diğerlerini Windows kendisi hallediyor.
O programları kullanmak zaten çok yanlış ve riskli.
Muhtemelen yanlış driver kurdu ya da kuruluken bir problem çıkardı formatlayınca driver da silindiği için düzelmiş olabilir diye düşünüyorum.
Tabi farklı bir şey de olabilir. Benimkisi tahmin sadece.

Geri
Yukarı