Çözüldü Ekran kartı HDMI girişi temassızlık yapıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

celikensar816

Hectopat
Daha fazla  
RX 580 8 GB ekran kartım var. Dün VGA HDMI çevirici ile kullanmaya başladım. HDMI kablosu biraz oynayinca yani dokununca hafifçe görüntü gidip geliyor. Ve aşağıda paylaştiğim ekran gelebiliyor bunun sebebi nedir? Monitör çözünürlüğü 1440X900.

Dosya Ekleri

• images (20).jpeg
    images (20).jpeg
    7,7 KB · Görüntüleme: 148
Çözüm
Zaten tekrar dokununca görüntü geliyor. Benim korkum şu ekran kartım mı bozuk yoksa kablo mu sorunlu ekran kartı bozuk olabilir mi?

Ekran kartında sorun yok bu dönüştürücüden. Serviste kullanıyordum kablosunun dibinden kırılma olduğu için ve HDMI soketi çok sık sök tak yapıldığı için tam sağlıklı tutmuyordu örnek veriyorum HDMI bir monitör aldın dönüştürücüz direkt HDMI kablo ile bağladın sorunsuz kullanacaksın.
Zaten tekrar dokununca görüntü geliyor. Benim korkum şu ekran kartım mı bozuk yoksa kablo mu sorunlu ekran kartı bozuk olabilir mi?

Ekran kartında sorun yok bu dönüştürücüden. Serviste kullanıyordum kablosunun dibinden kırılma olduğu için ve HDMI soketi çok sık sök tak yapıldığı için tam sağlıklı tutmuyordu örnek veriyorum HDMI bir monitör aldın dönüştürücüz direkt HDMI kablo ile bağladın sorunsuz kullanacaksın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ekran kartında sorun yok bu dönüştürücüden serviste kullanıyordum kablosunun dibinden kırılma olduğu için ve HDMI soketi çok sık sök tak yapıldığı için tam sağlıklı tutmuyordu örnek veriyorum HDMI bir monitör aldın dönüştürücüz direk HDMI kablo ile bağladın sorunsuz kullanacaksın.

Evet öyleymiş. Yeni bir dönüştürücü alarak sorunu çözdüm artık olmuyor.

Geri
Yukarı