Ekran kartı için 6 pin to 8 pin dönüştürücü kullanmak mantıklı mı?

semih146

Hectopat
Öncelikle merhaba. RX 580 4 GB ekran kartı almayı düşünüyorum fakat PSU'umda sadece 6 pin çıkışı var. PSU'mu yeni aldım ve şu an değişme imkanım yok. Normalde GTX 750 Ti için almıştım fakat eski PSU'umdan dolayı 750 Ti'ım yandı ve yeni ekran kartı alacağım ancak almayı düşündüğüm kartların çoğu 8 pin çıkışlı, sizce dönüştürücü almam mantıklı mı? Mantıklıysa 6 pin to 8 pin mi yoksa 2X 4 pin to 8 pin mi? Ya da önerebileceğiniz 6 pin çıkışlı ortalama bir kart var mı?

Sistem özelliklerim:
8 GB 3200 MHz RAM.
Ryzen 3 4100.
MSI A320M-A Pro.
FSP 450W PSU.

O ekran kartı o PSU'da sağlıklı çalışmaz.
Güç gereken oyunlarda ekran kartın tam performans çalışmak için güç çekince PSU kendini kapatacaktır.

Yanlış bilgi
ASUS RX580 4 GB, Ryzen 5 2600 işlemci ile kullanıyorum sistem yük altında 210wattlarda geziyordu yanlış hatırlamıyorsam Max 250 diyelim, tabii PSU yüksek olması daha iyi olurdu lakin sistemi kapatmadanda oynayabilir.

ASUS RX580 4 GB, Ryzen 5 2600 işlemci ile kullanıyorum sistem yük altında 210wattlarda geziyordu yanlış hatırlamıyorsam Max 250 diyelim, tabii PSU yüksek olması daha iyi olurdu lakin sistemi kapatmadanda oynayabilir.

Yazmıştım, yanlış bilgi olarak işaretlenmiş moderatör tarafından. Söylediğim değerleri hakikaten yanlış söylemişim bu benim Valorant oynarkenki değerlerimdi. RX580 için 550watt önerildiğini belirtti moderatör arkadaş ben önerilenle ilgilenmediğimi belirteyim, 450watt bence yine de yeterli olacaktır değiştirmesine gerek yok en ağır oyunları da yüksek çözünürlükte oynayacağını sanmıyorum kaçımız bilgisayar fıldır fıldır çalışınca görüntü kalitesini düşürmüyor, kusura bakmayın çözümle alakası olmayan konuda fazla takıldık kaldık.

Son düzenleme:

Yazmıştım, yanlış bilgi olarak işaretlenmiş moderatör tarafından. Söylediğim değerleri hakikaten yanlış söylemişim bu benim Valorant oynarkenki değerlerimdi. RX580 için 550watt önerildiğini belirtti moderatör arkadaş ben önerilenle ilgilenmediğimi belirteyim, 450watt bence yine de yeterli olacaktır değiştirmesine gerek yok en ağır oyunları da yüksek çözünürlükte oynayacağını sanmıyorum kaçımız bilgisayar fıldır fıldır çalışınca görüntü kalitesini düşürmüyor, kusura bakmayın çözümle alakası olmayan konuda fazla takıldık kaldık.
Sorduğum soruda başka kart önerinizide sormuştum. RX 580 alıcağımı söylememiştim aslında sadece düşünüyorum. RX 470 alsam sorun olmaz o zaman değil mi?

Geri
Yukarı