Ekran kartı kullanımı belirli oyunlarda birden artıyor arttıkça FPS düşüyor

tfx999

Femtopat
Arkadaşlar ekran kartım durduk yere kullanımını birden yükseltiyor herhangi bir ısınma sorunu falan yok tozlanma yok temizlik esnasında parçalanan bozulan bir parça yok birdenbire oldu sebebi nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem özellikleri Allah tarafından vahiyle gönderiliyor galiba. Ben şurada bir uykuya yatayım belki Cebrail a.s gelir bildirir.
Bir diğer mevzu ekran kartının kullanım değeri mi yükseliyor, yoksa fan hızı mı? Eğer kullanım değeri yükseliyorsa bu bir sorun değil. Aksine olması gereken bu oyunlardayken. %90 altı kullanılan ekran kartında ya oyun kaynaklı yada donanım kaynaklı darboğaz vardır. Ha eğer fan hızı artıyorsa kart ısınıyor demektir. Isınma sorunu yok değil vardır o zaman.

Sistem özellikleri Allah tarafından vahiyle gönderiliyor galiba. Ben şurada bir uykuya yatayım belki cebrail a. S gelir bildirir.
Bir diğer mevzu ekran kartının kullanım değeri mi yükseliyor, yoksa fan hızı mı? Eğer kullanım değeri yükseliyorsa bu bir sorun değil. Aksine olması gereken bu oyunlardayken. %90 altı kullanılan ekran kartında ya oyun kaynaklı ya da donanım kaynaklı darboğaz vardır. Ha eğer fan hızı artıyorsa kart ısınıyor demektir. Isınma sorunu yok değil vardır o zaman.

Konu sahibinin sistemi (tahmini)
*Rtx 3080 Ti.
*Ryzen 7 5700X.
*Vengeance 4x16 GB 4600MHz.

gtx 1050 ti i5 7400 16 gb vengeance ram
Sistem özellikleri Allah tarafından vahiyle gönderiliyor galiba. Ben şurada bir uykuya yatayım belki Cebrail a.s gelir bildirir.
Bir diğer mevzu ekran kartının kullanım değeri mi yükseliyor, yoksa fan hızı mı? Eğer kullanım değeri yükseliyorsa bu bir sorun değil. Aksine olması gereken bu oyunlardayken. %90 altı kullanılan ekran kartında ya oyun kaynaklı yada donanım kaynaklı darboğaz vardır. Ha eğer fan hızı artıyorsa kart ısınıyor demektir. Isınma sorunu yok değil vardır o zaman.
Fan hızında ısınmada sorun yok normal kullanım çoğaldıkça fps düşüyor

Hocam bu kullanımdan kastınız ne? MSI Afterburner ile GPU kullanımını izliyorsunuz ve % kaç oluyor normalde? FPS düşüyor dediğiniz yerde kaç oluyor?

Hocam bu kullanımdan kastınız ne? MSI Afterburner ile GPU kullanımını izliyorsunuz ve % kaç oluyor normalde? FPS düşüyor dediğiniz yerde kaç oluyor?
afterburner bende bug da gibi her şeyi bazen 0 da gösteriyor bazen normal çalışıyor oyunun kendi kullanım değerlerine bakıyorum GPU: 6.2 lerdeyken 18.2 değerlerini görüyor

1634211999765.png

Boşta bu şekilde sıcaklık oyun vesaire girmek istemedim bir şey olmasından çekindim ne yapabilirim sorunu bende tam bilmediğim için bilgilendiremiyorum
82 ye kadar çıktı derece boşta

Son düzenleme:
Arkadaşlar ekran kartım durduk yere kullanımını birden yükseltiyor herhangi bir ısınma sorunu falan yok tozlanma yok temizlik esnasında parçalanan bozulan bir parça yok birdenbire oldu sebebi nedir?

Benzer bir sorunu Dying Light üzerinde yaşadım, ekran kartı kullanımı %99 civarından düşmüyordu ve FPS sürekli 20'lere düşüyordu. Ben fazla VRAM kullanan texture ayarını düşürünce sorun da ortadan kalktı. Fazla VRAM kullanan bir ayarı düşürmeyi deneyebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı