Ekran kartı kutusunda senelerce beklese bozulur mu?

Hayır, statik poşet ve kutunu içinde 50 yıl bile dursa bir şey olmaz.
Hatta bu konuyla ilgili verebileceğim örnekler, sıfır hiç açılmamış atari veya benzeri cihazlar var koleksiyoncular bunları saklıyor. Bir keresinde izlemiştim 30 senedir hiç dokunulmamış comodore 64 açılıp kuruluyor ve ilk üretildiği günki gibi çalışıyor.

Kutusunda kaldığı sürece hiçbir şey olmaz. Oldu ki kullanmak istediniz içini vidalarını açıp termal macununu değiştirirsiniz yine kullanırsınız. İlk aldığından daha güzel soğur.
Benim elimde de Asus ROG Poseidon Platinum GTX780 duruyor 6 yıldır kutusunda. Satmaya kıyamıyorum kartı senin gibi. Bir de Asus ROG Poseidon serisi çok az bulunuyor stoklarda. Oldu ki Asus ROG Strix GTX1080 GPU'ma bir şey oldu anakartımda hdmi displayport çıkışları olmadığı için görüntü de alamayacağım için yedek tutuyorum o ekran kartını.
Hala bekletiyor musunuz hocam? 🤠

Hala saklıyorum kutusunda GTX 780'i :D. Arada tozunu alıveriyorum.
Çok iyi hocam ya. Böyle anı olarak kalsın istiyorsunuz sanırım. Benim arkadaşımda da RX 570 var Sapphire Nitro+. O da kutusunda saklamaya başladı sizin gibi yeni ekran kartına geçince. Artık ileride çocuklarınıza gösterirsiniz. 🤠

Çok iyi hocam ya. Böyle anı olarak kalsın istiyorsunuz sanırım. Benim arkadaşımda da RX 570 var Sapphire Nitro+. O da kutusunda saklamaya başladı sizin gibi yeni ekran kartına geçince. Artık ileride çocuklarınıza gösterirsiniz. 🤠
Aslında aklımda bir proje var. Custom sıvı soğutmalı sistem yapıp bu ekran kartını onda değerlendirmeyi düşünüyorum. Asus Poseidon serisinde fabrika çıkışlı su soğutma bloğu ile geliyor. Başka GPU olsa elimde tutmazdım. GTX 1080'den RTX serisine geçtiğimde satacağım.

Aslında aklımda bir proje var. Custom sıvı soğutmalı sistem yapıp bu ekran kartını onda değerlendirmeyi düşünüyorum. Asus Poseidon serisinde fabrika çıkışlı su soğutma bloğu ile geliyor. Başka GPU olsa elimde tutmazdım. GTX 1080'den RTX serisine geçtiğimde satacağım.
Yani ebedi elinizde tutmayı düşünmüyorsunuz. Biraz kötü oldu. :D

Yani ebedi elinizde tutmayı düşünmüyorsunuz. Biraz kötü oldu. :D
Yani öyle sayılır 🤠. GTX 780’in benim için ayrı bir yeri var. Ama en çok kullandığım kart GTX 1080 oldu tabii.

Geri
Yukarı