Ekran kartı markası performansı etkiler mi?

Enes.jinx

Decapat
Hep merak etmişimdir. MSI Galax Yeston Asus iGame 1050 Ti olunca markaya göre performans değişir mi? Yani MSI GTX 1050 Ti Yeston 1050 Ti arasında fark var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Büyük farklar olmaz. 1050 Ti yine 1050 Ti'dır. Marka bunu değiştiremez. Ancak soğutma, saat hızları, bellek gibi farklar kartlar arasında bir miktar performansı farkı oluşturur. Ancak marka tercihinde tercih genellikle performans için olmaz.

Video yardımcı olacaktır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Soğutması ve güç beslemesi olarak MSI, Asus gibi markalar önde gelir. Stok olarak diğer markalarla çok bir farkı olmasada overclock ile işler değişir.

Kaliteli bir marka aldığınız zaman kaliteli bir soğutucuya sahip olursunuz. Sonuç olarak ısınmadığı için performans düşüşü görülmez. Ama Çin gibi yerlerden dandik, adı duyulmamış tarzı GPU aldığınız zaman kod adı (GTX xxxx) aynı olsa da soğutması farklı olduğu için birkaç fps performans kaybı yaşabilirsiniz. Ayrıca kaliteli olmayan markaların soğutması çok ses çıkartıyor bizzat tecrübe edindim. Yani 200-300 TL fazla verip kaliteli ve sessiz GPU almak her zaman daha iyi olacaktır benim görüşüm.

Yanlış bilgi
Yeston kesinlikle almayınız. Neredeyse GT 1030 performansı veriyor ama iGame öneririm. Kendim kullanıyorum, MSI Gaming X ile eş değer kendisi. Aynı performansı veriyor ve soğutması çok iyi, fanlar %30 da 55 dereceyi geçtiğini görmedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
En büyük etki soğutmadır ve bunun için iyi soğutması olan markalar tercih edilmeli. Aradaki fiyat farkına fazlasıyla değer. Aynı GPU diyip en ucuzunu almak doğru değil.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı