Ekran kartı montajını kendim yapmalı mıyım?

ke.yı

Hectopat
Daha fazla  
Kendime yeni bir GT 1030 alacağım. Fakat hayatımda hiç ekran kartı takıp çıkartmadım. Ekran kartının yerini biliyorum ama dediğim gibi hiç çıkartmadım ve zarar vermekten korkuyorum. Sizce kendi başıma yapabilir miyim yoksa bir ustaya mı götürmem lazım?

Anakartım ASUSTeK H110M-D D3. // GT 1030.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dediginiz gibi video izledim zaten ama onlarda ekran kartı dımdızlak bir şekilde duruyor soketler falan görünüyor benim kasada karmakarışık bulamadım bile :(

Dediginiz gibi video izledim zaten ama onlarda ekran kartı dımdızlak bir şekilde duruyor soketler falan görünüyor benim kasada karmakarışık bulamadım bile :(
Anakart modelinize uygun ekran kartını nasıl taktıklarına bakın. Anakartınızda hangisi ekran kartı yuvası videoya bakınca anlarsınız. Kablolar karmaşık gelse de sizin tüm kablolarla işiniz yok. Ekran kartını nereye takacağınızı bilirseniz problemsiz yapabilirsiniz. Tabi bilgisayar kapalıyken yapın bunu.

Ekran kartı montajı sanılanın aksine kolay bir işlemdir, işlemci montajı daha zordur soğutucu vs işlemleri yaparken. Ekran kartınız pcı dan güç alıyorsa zaten tak çalıştır yaparsınız, eğer harici güç istiyor ise 6- 6+2 pinlik güç kablosunu takıp çalıştırabilirsiniz. Yuvanın kilidini açıp ekran kartını yuvaya oturtup biraz bastırdığınız da kendi kendine kitlenecektir. Birde vidayla sabitlediğizde işlem tamamdır.

ekran kartı işlemcinin hemen altında uzun yatay şekilde fanları alta bakıcak şekilde duran parçadır.Sökme kısmı ise basittir ön tarafında çıkışların olduğu yerde 1 yada 2 vida ile sabitlenmiştir vidaları sökersin daha sonra arka sıkmında bir tırnak olur onu bastırarak kartı güçlü şekilde çektiğimiz zaman kart elimize gelicektir.

Fotoğraf atma şansınız varmı?
Maalesef :(

ekran kartı işlemcinin hemen altında uzun yatay şekilde fanları alta bakıcak şekilde duran parçadır.Sökme kısmı ise basittir ön tarafında çıkışların olduğu yerde 1 yada 2 vida ile sabitlenmiştir vidaları sökersin daha sonra arka sıkmında bir tırnak olur onu bastırarak kartı güçlü şekilde çektiğimiz zaman kart elimize gelicektir.
Teşekkür ederim ben elimde kalır korkusuyla cesaret edemiyordum meğer kuvvetli yapmak lazımmış :D

Yönlendirmeleriniz ile ekran kartını sorunsuz olarak çıkarttım teşekkürler :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı