Ekran kartı PCI express x16 uyumluluğu

Aynısı bende de var. Bendeki ana kart P5VD2-MX şimdi buna istediğimiz ekran kartını takarsak uyumluluk sorunu oluşmaz mı diyorsunuz ? Aklım cok karıştı :cry::cry:

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizin anakart iyi işlemci desteklemediği için işlemcinize göre bir kart tercih etmelisiniz. Fakat fiziki olarak bir sorun yok. AGP hariç istediğinizi takabilirsiniz.

Takabilirsiniz. Fakat alacağınız ekran kartına göre PSU yükseltmeyi de unutmayın.
Anakartim quadro h55m - 55g. Alacağım ekran kartı Asus GTX 750 ti strix. Anakartin sitesinde pcl express x16 slot yazıyor. Ekran kartinin sitesinde ise bus veri standardi başlığında pcl express 3.0 yazıyor. Ekran kartini alsam anakartla uyumlu olur mu ?

x16 ve x8 gibi ibarelerin iki anlamı vardır.

Bunlardan biri slotun boyunu belirler. X16 slotlar, en uzun olandır. X8 daha kısa, X4 daha da kısa ve X1 en kısa PCI Express slotudur.
x16, aynı zamanda slotun hızını temsil eder. X16 boyundaki bir slot, X8 hızında çalışabilir.

2.0, 2.1 ve 3.0 ise PCI Express standardıdır. Bu, hem veriyolu hızını hem de sağladığı gücü belirler. Örneğin PCI EXpress 1.0 75 Watt güç sağlarken PCI EXpress 2.0 150 Watt güç sağlamaktadır.

Günümüzde en son PCI EXpress 3.0 mevcut fakat 2.0 ile arasındaki fark %1 olduğu için PCI EXpress 3.0 şu anda sadece bir rakamdan ibaret. Bu denli yüksek veriyoluna ihtiyaç duyan bir ekran kartı henüz çıkmadı.

Ve evet, o anakarta istediğin kartı takabilirsin ;)

Abi benim anakartın markası gigabyte-ga-945gcm-s2l ben bu anakarta pcı ekspress olan her anakartı takabilir miyim?

abi rica edersem bana yardımcı olurmusunuz
ben notbook bilgisayarıma pcı ex aparatıyla ekran kartı bağlıycamda fakat bu adaptore bağlı ekran kartı yuvaları hakkında pek bilgi sahibi değilim .örneğin ben DDR3 veya DDR5 ekran kartı takabilirmiy
Screenshot_20180426-214836.png
im

x16 slotuna x2 ses kartı takmamız mümkün müdür ?

Arkadaşlar Selamun Aleyküm Anakartım
Msi G41M-P33 Combo Ddr3 Vga + Lan + Sata2 16X Özellikleri
budur
Alacağım Ekran Kartı (düşündüğüm)
MSI GeForce GT710 2GB DDR3 64 Bit Ekran Kartı
uyumlumudur sizce yani ekrana görüntü verirmi anakarta slotuna takılırmı bi baksanız

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı