Ekran kartı sağlığı nasıl ölçülür?

Bebek Shaun

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Ekran kartım yeni ama yine de sağlığını ölçmek istiyorum. Şu değeri aldığım zaman tamam bu ekran kartının sorunu yok stabil, sorunsuz ve hatasız, düzgün çalışıyor diyebileceğim bir program var mıdır? RAM, CPU ve PSU için de olan varsa önerilerinizi bekliyorum.

OCCT ile test edebilirsin. OCCT PSU'yu da test edebilirsin. Birçok şeyi test edebilirsin.

RAM'leri de Memtest86 ile test edebilirsin.

OCCT, FurMark gibi programların testleri ile ekran kartının sıcaklığını ve stabilitesini test edebilirsiniz.

Kaç dakika teste sokmak yeterli olur? Bu testler sonucunda bilgisayarım kapanmadıysa veya bir sıkıntı olmadıysa sorunsuz çalışıyor mu demektir?

Ekran kartım yeni ama yine de sağlığını ölçmek istiyorum. Şu değeri aldığım zaman tamam bu ekran kartının sorunu yok stabil, sorunsuz ve hatasız, düzgün çalışıyor diyebileceğim bir program var mıdır? RAM, CPU ve PSU için de olan varsa önerilerinizi bekliyorum.

SSD'ya da harddiskler gibi belli bir okuma yazma ömrü tarzı bir şey olmadığından direkt sağlığını ölçemezsiniz. Ekran kartı için FurMark, RAM'ler için Memtest, CPU için AIDA 64 Extreme, PSU için OCCT kullanabilirsiniz.

SSD'ya da harddiskler gibi belli bir okuma yazma ömrü tarzı bir şey olmadığından direkt sağlığını ölçemezsiniz. Ekran kartı için FurMark, RAM'ler için Memtest, CPU için AIDA 64 Extreme, PSU için OCCT kullanabilirsiniz.

Stres testi gibi bir şey ise kaç dakika yapmam gerekir?

Yeni konular

Geri
Yukarı