Ekran kartı sıcaklığı boştayken arttı

Lightning1

Centipat
Oyun indirmek için bilgisayarı 3 gün boyunca açık bıraktım, çok az kapatabildim. Ekran kartım boşta 38 derecede çalışıyordu, artık boşta 50-53 derecelerde çalışıyor. Bu neden oluyor ve ne yapmam gerekiyor?

Silent modda benim de 43-48 derece arası değişiyor. Gaming modda kullanmanızı öneririm. Oyunlarda da FPS farkı oluyor ve de boşta 33-34 derece arası kalıyor.

Bunu nereden indiriyoruz orijinal sitesini verebilir misin yoksa görev yöneticisinden mi yapacağım.

GPU kullanımını buradan kontrol edin lütfen. Tahminen kullanan bir program var. Eğer durum düzelmez ise NVIDIA ınspector programını bir araştırabilirsiniz.

Dediğiniz yere girdim kartın yüzde 1'i kullanılıyor diğer uygulamaya geçiyorum ekran kartını zorlayan bir uygulama yok.

GPU kullanımını buradan kontrol edin lütfen. Tahminen kullanan bir program var. Eğer durum düzelmez ise NVIDIA ınspector programını bir araştırabilirsiniz.

NVIDIA inspectoru hangi siteden indiriyim güvenilir bir link verebilir misin?
GPU saati ASUS'un GPU Tweak programına baktığımda her zaman sabit olduğunu görüyorum belki programdan ayarlı bir şeydir.

İndirdim uygulamayı şimdi ne yepıyim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı