Ekran kartı stokları azlığı

ouygun211

Decapat
Daha fazla  
Dostlar ekran kartı stokları neden bu kadar az bilen var mı?

Sizce öyle devam edecek mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Üretim az değilmiş. NVIDIA da AMD de her zamankinden çok üretim yapıyor şu an ancak herkes evlerine kapandığı için, işler ve dersler bilgisayar gerektirdiği için normalden kat be kat fazla talep var. Diğer tarafta mining de var tabi.

NVIDIA yaza doğru düzelir diyordu en son. Muhtemelen yaz sonu alınabilecek fiyatlar, kışa doğru da normal fiyatlara iner.

Üretim az değilmiş. NVIDIA da AMD de her zamankinden çok üretim yapıyor şu an ancak herkes evlerine kapandığı için, işler ve dersler bilgisayar gerektirdiği için normalden kat be kat fazla talep var. Diğer tarafta mining de var tabi.

NVIDIA yaza doğru düzelir diyordu en son. Muhtemelen yaz sonu alınabilecek fiyatlar, kışa doğru da normal fiyatlara iner.
Umarım öyle olur ama mining geliri düşmeden zor. Stoğa gelir gelmez tükenicek çünkü. Eylül ayında filan düzelirse benimde alma niyetim var.
Mining ile alakası yok. Virüs sebebi ile kartlarını üretemediğini NVIDIA ve AMD duyurdu. Az bir miktar kart gelip bitince suçu hemen miningcilere atmayın artık.
Hocam virüs en büyük sebeplerinden ama Aralık ayında da virüs vardı. Şuan ki ekran kartı kıtlığının en büyük sebebi mining. Yanlış anlaşılmasın miningcilere bir şey demiyorum sonuçta herkes para kazanmak istiyor. Şuan da gelen stokları miningciler harici pek fazla kişinin aldığını düşünmüyorum. 3060ti a filan 15 bin lira istiyorlar bunun hangi normal kullanıcı alır.

Tek sorun mining degil, okullar ve isyerleri kapandigi için uzaktan egitim ve calismaya gecildi. Bu yuzden de neredeyse herkesin bilgisayar almasi gerekti ve su anki stoklar bunu karsilayamadi.

Yeni konular

Geri
Yukarı