Ekran kartı takınca CPU fanı 1,2 saniye dönüyor ama ekran kartı hiç çalışmıyor

Umut Can 55

Picopat
Daha fazla  
RAM
12
SSD veya HDD modeli
Hıkvısıon,Samsung
Ekran kartı
GT 630
Anakart
Casper H81
İşlemci
İ5 4430s
Merhaba arkadaşlar. Yukarıda belirttiğim gibi yeni sistem aldım ekran kartsız ve kendi eski ekran kartımı yukarıda belirttiğim gibi oldu RAM'leri de çıkartıp denedim başka Power supplylede denedim belki kısa devre vardır deyip anakartı söküp öylede denedim ama bir faydası olmadı. Anakartın ekran kartı slotu bozulmuştur diye tahmin ediyorum ben sizce sorun nedir? Taktığım ekran kartı sorunsuz çalışıyordu.

Sistem özellikleri
CPU i5 4430S
RAM 12 GB
Power HP 300W
Anakart Casper H81
Taktığım ekran kartı
GT 630

Son düzenleyen: Moderatör:
Power supply kaldırmıyor sanırım. Mümkünse daha güçlü bir power supply ile deneyebilir misiniz?
Hocam başka powerlada denedim ama aynı sorun oldu

Power supply kaldırmıyor sanırım. Mümkünse daha güçlü bir power supply ile deneyebilir misiniz?
Ekran kartı takmadgim zaman sorun yok ama takınca ekran kartına güç bile gelmiyo fan bile dönmüyor

Hocam daha güçlü bir PSU il3 denediniz mi?
Hocam o GT 630u kullandığım power suppleya denedim eski sistemime taktığım zaman ztn kart çalışıyor ama yeni pcye taktığım zaman ekran kartını dediğim sorun oluyor

Hocam daha güçlü bir PSU il3 denediniz mi?
Eski sistemde Q9400 işlemci var 95w TDP değeri var yeni sistemdeki işlemcinin ise 65w TDP değeri var yani mantıken gücünün yetmesi lazım sorun powerla alakalı değil

Geri
Yukarı