Ekran kartı taktığımda bilgisayar açılmıyor

deus ex

Centipat
300W PSU var takmaya calistigim ekran karti R7-370 (150W) guc istiyor. Ekran kartini taktigimda bilgisayar acilmiyor, karti çıkarıp onboarda taktigimda ve ekran kartindaki 6 pinlik ek guc kablosunu cikardigimda ise sistem calisiyor. Sorun PSU'nun yetersiz olmasindan mi kaynakli? 6 pin ve kart takılıyken açılırken gelen dıt sesi bile gelmiyor. (Adını bilmiyorum)

PSU'yu her turlu alacaktim ama ekran kartini sadece denemek icin taktim 2.el yeni geldi. Yani şu an başka bir yerde deneme imkanım da yok ve onaylamam gerekiyor artık.

PSU'dan yaniyor diye tahmin ediyorum. Birisi içimi rahatlatsa onayı vereceğim ekran kartına.

Özellikler:

Gigabyte GA-H61M-DS2 rev 2.1.
i5-3470.
8 GB DDR3 RAM.
500 GB HDD 7.2 K RPM.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun her türlü PSU'dan gibi görünüyor. Fakat denemeden onay vermeyin derim ekran kartı için, farklı bir ortamda deneme imkanınız varsa çalıştığına emin olun.

Sorun her türlü PSU'dan gibi görünüyor. Fakat denemeden onay vermeyin derim ekran kartı için, farklı bir ortamda deneme imkanınız varsa çalıştığına emin olun.

ben de öyle düşünüyorum, ekran kartını denemeye çalışacağım. fanları dönüyor ama yine de emin olmak lazım dediğiniz gibi. teşeşkkürler yorumunuz için

su an 750 w'lik psu ile deniyoruz ama sorun devam ediyor :( Ekran kartinda problem yok, arkadasta sorunsuz calisiyor.

Slotta da sorun yok , diger kartla denedim. Kafayi yemek uzereyim

PCI-e üzerinde daha önce farklı bir ekran kartı var mıydı? Ya da başkabir ekran kartıyla denediniz mi aksi takdirde anakart ya da PCI slotu üzerinde bir kısa devre de olabilir

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı