Ekran kartı termal macun değişimi sonrası donma oluyor

windyroute

Hectopat
Bilgisayarımın periyodik bakımını 6 ayda bir yapıyorum. Kompresörle toz temizliği yaptıktan sonra işlemcinin termal macununu değiştirdim. Ekran kartını hiç değiştirmemiştim. Biraz da açıp kurcalamay meraklıyım. Ekran kartınında termal macununu yeniledim ancak daha önceden hiç donma problemi yaşamıyorken bilgisayar donmaya başladı. İlk 2 3 gün 1 saat açık kaldıktan sonra oyunlarda bir anda kilitlenip kalıyordu ve reset atmadan kendine gelmiyordu. Şu an açıldıktan 5 6 dk sonra hiç işlem yapmıyorken bile veya sadece YouTube'da video izlerken kilitlenip kalıyor. Ekran kartının macununu tekrar değiştirsem sorun olmaması için nelere dikkat etmem gerekir?
RTX 2060

Son düzenleme:
Bilgisayarımın periyodik bakımını 6 ayda bir yapıyorum. Kompresörle toz temizliği yaptıktan sonra işlemcinin termal macununu değiştirdim. Ekran kartını hiç değiştirmemiştim. Biraz da açıp kurcalamay meraklıyım. Ekran kartınında termal macununu yeniledim ancak daha önceden hiç donma problemi yaşamıyorken bilgisayar donmaya başladı. İlk 2 3 gün 1 saat açık kaldıktan sonra oyunlarda bir anda kilitlenip kalıyordu ve reset atmadan kendine gelmiyordu. Şu an açıldıktan 5 6 dk sonra hiç işlem yapmıyorken bile veya sadece YouTube'da video izlerken kilitlenip kalıyor. Ekran kartının macununu tekrar değiştirsem sorun olmaması için nelere dikkat etmem gerekir?

Ekran kartı sıcaklığı ne durumda, macun ne kullandınız? Her macun çip için uygun değil.

Ekran kartı sıcaklığı ne durumda, macun ne kullandınız? Her macun çip için uygun değil.
Açıkçası çok bilgili olduğum bir konu değil ama doğaçlama olarak işlemciye kullandığım macunun aynısını kullandım. Sıcaklık da 60 65 arası yük altında. Zaten kasma veya fps drop olmuyor. Bir anda kitlenip kalıyor

Açıkçası çok bilgili olduğum bir konu değil ama doğaçlama olarak işlemciye kullandığım macunun aynısını kullandım. Sıcaklık da 60 65 arası yük altında. Zaten kasma veya FPS düşmesi olmuyor. Bir anda kilitlenip kalıyor

Sıcaklık normalse macunla alakası kalmıyor, RAM'leri söküp tekrar takıp deneyin, kartı söküp takarken hareket ettirmiş olabilirsiniz.

6 ayda bir macun vs değiştirmek gereksiz, toz temizlenebilir ama macun 6 ayda bitmez, ekran kartı içinde çok ısınmadigi sürece gereksiz.

Geri
Yukarı