Ekran Kartı ve Anakart ayrımı

Johtoekin

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Bugün sizlere bahsetmek istediğim konu; Anakart ve Ekran kartında yaşadığım "HDMI" sorunum. Tam olarak sorun sayılmaz fakat benim açımdan kritik derecede bir sorun. Sorunum şu: Elimde ViewSonic VX2458-C-mhd monitor ve powerboost VKG3403S kasam var, HDMI kablomu ekran kartıma takınca Intel işlemcim masaüstüne sağ tıklayıp açtığım seçeneklerde çıkmıyor, fakat ekran kartımı anakarta takınca ise çıkıyor. Anakartım ise ASUS TUF B360 GAMING Plus. İşlemcim: Intel Core i9 9900K, ekran kartım: Sapphire Pulse RX 570 8 GB. HDMI kablomu ekran kartıma takınca Intel grafik ayarlarını görmek istiyorum.

1587853025129.png

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcinin grafik kartını kullanmak için anakarttan görüntü alabilirsiniz zaten. Yani HDMI ya da başka bir kabloyla monitörden ekran kartına taktığınız kablo haliyle ekran kartınızın yani RX 570'in görüntüsünü verir. İşlemcinin içindeki grafik kartından görüntü almak için anakarta takmanız gerekir.

İşlemcinin grafik kartını kullanmak için anakarttan görüntü alabilirsiniz zaten. Yani HDMI ya da başka bir kabloyla monitörden ekran kartına taktığınız kablo haliyle ekran kartınızın yani RX 570'in görüntüsünü verir. İşlemcinin içindeki grafik kartından görüntü almak için anakarta takmanız gerekir.

Zamanında laptop üzerinde bu özellik mevcuttu. Oyunlarda ekran kartımı, masaüstünde CPU özelliğini kullanıyordu. Masaüstü bilgisayarlarda olmaz mı kısaca bu özellik?

Hemen bir soru ekliyorum, işlemcinin entegre grafik kartı bozuk ise harici ekran kartı ile görüntü vermeye kesin devam eder mi? Konuyla bağlantılı olduğu için konu açmadım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı