Ekran kartı ve güç kaynağı ilişkisi

ugoss

Hectopat
Herkese merhaba.

Oyunlarda, görüntü bozulması, no signal, DirectX hatası ve bazen hatasız oyundan atma problemleri ile MSI RX480 8 GB kartımı servise yolladım. Termal macunu yenileyip BIOS güncellemesi yaparak geri gönderdiler.

Bir süre sorun olmadan kullandım ama son iki gündür yine oyundan atma ve DirectX hataları vermeye başladı. Ekran kartı değişik sürücüler ile denedim, DirectX güncellemesi yaptım ama sıcaklıklar da normal olmasına rağmen çözüm olmadı. FurMark'da yaptığım testlerde de donma oluyor.

Daha sonra Afterburner ile 1279MHz olan çekirdek hızını(o.c. Siz kendi MHz hızı bu) 1225MHz'ye çektim ve 1-2 saat oyun denememde sorun olmadı. FurMark programı da donmadı.

600 Watt Xigmatek kasanın içinde ki güç kaynağını kullanıyorum. 3 yıldır ilk defa bu problemler oldu.

Sormak istediğim kart hızını biraz düşürdüğümde sorun olmaması güç kaynağında bir problem olduğunu mu gösteriyor? Maalesef başka bir güç kaynağı ile deneme şansım yok.

Herkese teşekkürler şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Xigmatek markası öyle ahım şahım değildir ama PSU'ları kötü de değil. 3 yıl sonunda 600W'lık (özellikle 80+ gibi sertifikaları yoksa) artık sorunlar çıkarabilir.

Herkese tekrar merhaba.

Bu sorunun güç kaynağından olduğunu en pratik nasıl anlayabilirim? Kartın garantisi ay sonunda bitiyor. Tavsiye lütfen. Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı