Ekran kartı ve güç kaynağı önerisi

Screenshot_20200209-125745(1).png

Kesinlikle tavsiye ederim. F/p olarak muazzam kalitedir.

TWC firmasını araştırabilirsin. Birçok büyük firmaya PSU üretiyor. Gigabyte PSU'ları da bu firma üretiyor. Kullanılan Kapasitörler vb. Japon üretimi, ayrıca yeni olduğunuz için bu firmaları tam bilmemeniz normal. Ayrıca AMD'nin sürücü sorunu var optimizasyon ile ilgili hiçbir sorunu yok. 20.1.4 sürücüsü neredeyse sorunsuz olmaya başladı. Yeni çıkan bir sürücü daha var ancak denemedim, büyük ihtimalle yeni ekran kartları için sorunsuzdur. 20 FPS asla az bir rakam değil, o kadar para veriyorsan en yüksek FPS'yi almalısın ki değsin..

Online oyun oynuyorsa arkadaş elbette ben de seninle aynı fikirdeyim ama ben hikaye modlu offline oyunlar oynadığını varsaydım. Sonuçta o fiyat bandındaki kartlar güzel fps verecek, yani şunu demek istedim bölüm sonu canavarını 140 değil de 120 fpste de kesebilir. :p TWC'yi çok az gördüm doğrudur, dediğim gibi yeniyim. Ama önerdiğim markalar da bir çok firmaya psu üreten firmalar diye okudum, yanlışım varsa düzelt lütfen. Almak istediğim psu

Sence alınır mı? Bütçe her ne kadar sorun olsa da yukarda belirttiğim sebeplerden dolayı ucuza kaçmak istemiyorum.

Online oyun oynuyorsa arkadaş elbette ben de seninle aynı fikirdeyim ama ben hikaye modlu offline oyunlar oynadığını varsaydım. Sonuçta o fiyat bandındaki kartlar güzel fps verecek, yani şunu demek istedim bölüm sonu canavarını 140 değil de 120 fpste de kesebilir. :p TWC'yi çok az gördüm doğrudur, dediğim gibi yeniyim. Ama önerdiğim markalar da bir çok firmaya psu üreten firmalar diye okudum, yanlışım varsa düzelt lütfen. Almak istediğim PSU.

Sence alınır mı? Bütçe her ne kadar sorun olsa da yukarıda belirttiğim sebeplerden dolayı ucuza kaçmak istemiyorum.
Evet bahsettiğiniz PSU en iyiler arasında. Ancak bahsettiğiniz sebepler fason üretim PSU'lar için geçerli. Gigabyte firması PSU işine yeni girmiş olsa da üreticisi TWC yani hiç korkulacak bir durum yok. Corsair firmasının RMX gibi modellerini üretiyorlar.

Yorumlarınız için teşekkür ederim. Genelde online oyunlar oynuyorum. BF V, BF 1, COD Modern Warfare, R6, CS-GO, PUBG, CoD Blacks Ops 4 gibi oyunlarım mevcut. Ancak Hikaye tabanlı da onlarca oyunum var tabi ki. Benim isteğim bu masrafı yaptığımda yaklaşık 3 yıl problem yaşamadan yüksek FPS ile oyunları rahatça oynayabilmek. Bütçemi çok da zorlamak istemiyorum açıkçası, kendi ekran kartımı 950 TL'ye birine vereceğim geri kalanı da malum taksit ile yavaş yavaş ödenecek.

@srcn90 900 tl PSU ile 450 TL'lik PSU elbette aynı kalitede olmayabilir, ama bu diğer ürünün kalitesiz ya da dandik olduğunu göstermez. Kendim de kullanıyorum bir sorun ile karşılaşmadım.

Evet bahsettiğiniz PSU en iyiler arasında. Ancak bahsettiğiniz sebepler fason üretim PSU'lar için geçerli. Gigabyte firması PSU işine yeni girmiş olsa da üreticisi TWC yani hiç korkulacak bir durum yok. Corsair firmasının RMX gibi modellerini üretiyorlar.

Hocam bir kere alayım diyorum, o yüzden bunu seçtim. Bir de 10 yıl garanti veriyor firma ve beni bu da cezbetti. Ayrıca 12 pin CPU bağlantısı olması overclock yaparken daha stabil olmasını sağlıyor diye duydum. Sistemim; i5 9600kf, GTX 1070 ve Corsair h100i RGB Platinum sıvı soğutma (240ml).

@srcn90 Tabii ki bu bütçe ile alakalı bir durum. 12 pin CPU pek işinize yaramayacaktır. Nedeni ise 8 Pin CPU'nun standart olması olabilir. Eğer amacınız sunucu kurmak değilse pek artısı olmaz. Bana göre biraz gereksiz masrafa giriyor. Ancak dediğim gibi, bahsettiğiniz model en tepe modellerden.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı