Ekran kartı yamulması sorun çıkarır mı?

Inflect

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Ekran kartımda yamulma var. Bu ileride bir sorun yapar mı? Ve bu kadar yatık olması normal mi?

SAVE_20210708_170606.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir şey ile alttan destekleyin. Anakarta zarar verebilir.

Ekran kartımda yamulma var. Bu ileride bir sorun yapar mı? Ve bu kadar yatık olması normal mi?

Eki Görüntüle 1178784

Ağır değilse sıkıntı çıkarmaz bence ama bu gibi durumlar genelde (kart ağır değilse) vidasının sağlam sıkılmamasından kaynaklı. İçinizin rahatlamasını istiyorsanız ekran kartı desteği alabilirsiniz altına koyarsınız.

Koyunu hortlatır gibi oldum bende GTX 980 var bayağı ağır kart yamuk kaldı fakat pbc baskı devresi bakır bileşenden oluştuğu için esnemesi normal uzun vadede böyle yamulabiliyor yani normal şeyler kaç yıllık kart hala bir şey olmadı tasarlayanlar ona göre testlerden geçiriyor çok yamuk durursa GPU yonga cıkar yok VRAM'ler kopar şehir efsaneleri smd parçalar bunlar çok yüksek sıcaklıklarda ya da kullanılan lehimin kalitesi bittiğinde düşer lehim kalitesi deyince büyük markalar ucuza kaçmaz yani tek ihtimal sıcaklık kalıyor kartınız 150-200 derecede çalışmayacağı için pek sıkıntı olacağını sanmıyorum ama siz yine de anakartın PCI-Express slotuna zarar vermemek için benim gibi bir holder kullanabilirsiniz farkındaysanız çoğu anakart üreticisi o slotu metalden yapıyor sebebi ekran kartının ağır gelip slotu koparması ya da zarar vermesi ben metal bile olsa yine de güvenmem sonuçta ağır bir malzeme :)

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-12-19 at 21.36.34.jpeg
    WhatsApp Image 2021-12-19 at 21.36.34.jpeg
    75,3 KB · Görüntüleme: 155

Geri
Yukarı