Çözüldü Ekran kartı yanık olan laptopa Windows 10 nasıl yüklenir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Osman Sher

Nanopat
Yer
Baku
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar Acer Aspire 7745G model laptopumun ekran kartı yanmışdı. Geçen SSD alıp Windows 10 ge, ecektim yükledim sonra ekran gidip gelmeye başladı ve mavi ekrana atdı sonra da düzelmedi. SSD'ye mecbur Windows 7 yükledim şimdi kullanıyorum. Not(Windows 7 de ekran kartı sürücüsü yüklenince ekran bozuluyor piksel azalıyor yani normal çalışmıyor).DDU işlemi yaparsam Windows 10 güvenlice geçmem mümkün mü? Başka bir tavsiyeniz varsa alabilirim.

Son düzenleme:
Çözüm
Windows sürümlerini kendileri paketleyen insanlar var, onlara sürücü kurmayan Windows 10 ISO yaptırmayı deneyebilirsiniz.

Veya cihazı söküp Radeon kartı tamir ettirmeyi veya tüm bileşenleriyle anakarttan çıkarmayı düşünebilirsiniz. GPU muhtemelen birkaç PIN'i haricinde hala anakarta bağlı olduğu için Windows 10 aygıt olarak görüyor. Komple sökünce sürücü falan kuracağını sanmıyorum.

Bu iş için BGA rework station bulunan servis bulmanız lazım. Tamir pahalı iş ama sadece sökmek için çok para almazlar herhalde.
İşlemcinin ekran kartını kullanıyordur.

Baktım, cihazda yanmasıyla meşhur Ati Radeon GPU'lardan var. İşlemcide de HD Graphics görünüyor.

Ama bu sefer de şunu sormak lazım, Windows 10 yükleyince neden ariza veriyor? Madem HD Graphics üzerinde çalışıyor, Windows 10 yüklemesinde de bir engel olmamalı.

Windows 10 daha geniş bir sürücü desteğine sahip, kurulumda Radeon kartı görüp ona göre sürücü mü kuruyor acaba?

Baktım, cihazda yanmasıyla meşhur ati Radeon GPU'lardan var. İşlemcide de HD Graphics görünüyor.

Ama bu sefer de şunu sormak lazım, Windows 10 yükleyince neden ariza veriyor? Madem HD Graphics üzerinde çalışıyor, Windows 10 yüklemesinde de bir engel olmamalı.

Windows 10 daha geniş bir sürücü desteğine sahip, kurulumda Radeon kartı görüp ona göre sürücü mü kuruyor acaba?

Evet tam olarak öyle ekran kartı driverini yüklüyor 10 san masaüstünü bile açamadan mavi ekrana atıyor.

Baktım, cihazda yanmasıyla meşhur ati Radeon GPU'lardan var. İşlemcide de HD Graphics görünüyor.

Windows 7 de sürücleri elle yüklediğim için ekran kartının sürücüsü gelmiyor buyüzden normal açılıyor.

Son düzenleme:
Windows sürümlerini kendileri paketleyen insanlar var, onlara sürücü kurmayan Windows 10 ISO yaptırmayı deneyebilirsiniz.

Veya cihazı söküp Radeon kartı tamir ettirmeyi veya tüm bileşenleriyle anakarttan çıkarmayı düşünebilirsiniz. GPU muhtemelen birkaç PIN'i haricinde hala anakarta bağlı olduğu için Windows 10 aygıt olarak görüyor. Komple sökünce sürücü falan kuracağını sanmıyorum.

Bu iş için BGA rework station bulunan servis bulmanız lazım. Tamir pahalı iş ama sadece sökmek için çok para almazlar herhalde.

Çözüm

Geri
Yukarı