Ekran kartı yanmasına rağmen çalışıyor

Ekran kartında yandı tabirini kullanmak için devre elemanlarında şase olması gerekiyor.
Elemanlardan birisi yanıp kısa devre yapsa, şaseye sebep olur bilgisayar açılmaz.
Yada chipset yansa görüntü vermez.
Besleyicilerden yanan olsa stabil voltaj vermese parazitli akıma sebep olur.
Aid64 ile GPU Stress test yapın 1-2 saat boyunca kapanmazsa problem yoktur zaten.

Dostum yandığını nereden biliyorsun? Ne oldu da yandı? Duman mı geldi yoksa hata mı aldın?
Siyah ekran aldım ama sorunu çözdüm bende iki ekran kartı varmış bir tanesi yanmış laptop işlemci oyunlar ise 2. ekran kartı ile çalışıyormuş
Yandığını nasıl anladın ? Belki de sorun yoktur ki çalışıyorsa yok gibi.
siyah ekran hatası verdi benim maca bi,lgisayarcı o dedi
Yardımcı olan herkese teşekkürler benim laptopta iki ekran katı varmış benim bir tanesi yanmış laptop işlemci ile oyunlar ise 2. ekran kartı il çalışıyormuş.Sorun çözüldü.:D

Son düzenleme:
Siyah ekran aldım ama sorunu çözdüm bende iki ekran kartı varmış bir tanesi yanmış laptop işlemci oyunlar ise 2. ekran kartı ile çalışıyormuş
Dostum 2 ekran kartı yok 1 tane var. Diğeri APU. Her laptopta olur bu işlemcinin dahili ekran kartı. Siyah ekran almak ekran kartının yandığı anlamına gelmiyor driver çökmüştür büyük ihtimalle.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı