Ekran Kartım Çizildi

Arkadaşlar önemli bir gelişme var. Bu olaydan sonra oyun testi yaptım. CSGO ve L4D2'de değerler önceden aldığım değerlerle aynıydı fakat BF1 girdiğim zaman RAM kullanımı önceye oranla büyük bir artış gösterdi. Önceden oyun en fazla 7GB kullanırken şuan 7.7GB'e dayanmış durumda ve buda oyunu acayip bir şekilde kastırıyor. BF1 Girmeden önce ekran kartı performansı aynı mı diye Cinebench 3D Render testi yapmaya çalıştım fakat yapamadım. Resimde gördüğünüz hatayı alıyorum:

Eki Görüntüle 322481

Sıcaklık sorunu yok. Zaten 2 tane fan eklediğim için kasanın içi buzdolabı gibi oldu. Sanırım her ne kadar çizikler küçük ve veri yolları üzerinde olmasa da kart servislik oldu. Başka bir parçada sorun olduğunu zannetmiyorum.

@Beratttss @Alpi350 @rtakak @Völf @184424 @byufuk @bassholder
Bende ondan olacağını sanmıyorum.

Kardeşim devre yolunu kenarlara çizmezler. Eğer sorun olduğunu düşünüyorsan kartı çıplak elle tutman, az da olsa esnetmen sıkıntıdır mesela

Aşırı evham yapıyorsunuz. O çizikler hiç bir şekilde ekran kartının performansını etkileyemez. Şu şekilde anlatayım kaportası çizilmiş bir aracın çizilmeyenle aynı performansı vermesi gibi.
Bu da aynı şekilde üzerindeki devrelere veya diyotlarda zarar yok. Kartın dış kısmında ölü bölgede oluşan küçük çizik problem çıkartmaz.

Render testi neden hata veriyor onu bilmiyorum. Yazılımdan anlayan arkadaşlar söylerler onu.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı