Ekran kartına underclock yapmak

Daha fazla  
Belki daha önce konularıma rastlamışsınızdır, ekran kartımın sıcaklığı ile ilgili bir problemim var. Yapabileceğim her şeyi yapıp, ekran kartını garantiye dahi göndermeme rağmen sorunum çözülmedi. Ben de bu yüzden ekran kartıma underclock yapmak istiyorum ama daha önce bir tecrübem yok. FPS değerlerinin azalması dışında ileride bir soruna yol açar mı? Underclock yapmam mantıklı mıdır?

Wattman sorunu yaşayanlar da sorunu bu şekilde çözebiliyor. Standart ayarlarda aşırı sıcaklık yapmaması lazım. Kasa içi hava dolaşımını ve termal macunu iyice kontrol ettikten sonra yine sıcaklık yüksek derecelerdeyse işe yarayabilir. Ekran kartı modelinizi, ısı değerlerini ve kasa modelinizi paylaşabilir misiniz?

Underclock yapmanda bir sakınca yoktur. Gelecekte hiçbir sıkıntı çıkarmaz. Benim sana önerim çok üst seviye bilgisayarcılar yada çipset tamircilerine gidip ekran kartına ısı uygulamandır. Zaten çipset tamircisine götürürsen ne sıkıntısı var ise halleder. İyi günler dilerim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı