Ekran kartında termal macunu taşması sorun olur mu?

erturkgg

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Bugün ekran kartının içini açtım ve Arctic mk-4 ile yeniledim macunu. Termal pedleri yenilemedim.
Fakat açtığımda macun bayağı yayılmıştı ve fotoğrafta işaretlediğim o minik çiplere de gelmişti. Kulak çubuğu ile alayım dedim ama pek iyi olmuyor. Riske de atmak istemedim. Sorun çıkar mı?
Fotoğraf temsili.

IMG_20230810_193030.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba. Bugün ekran kartının içini açtım ve Arctic mk-4 ile yeniledim macunu. Termal pedleri yenilemedim.
Fakat açtığımda macun bayağı yayılmıştı ve fotoğrafta işaretlediğim o minik çiplere de gelmişti. Kulak çubuğu ile alayım dedim ama pek iyi olmuyor. Riske de atmak istemedim. Sorun çıkar mı?
Fotoğraf temsili.

Eki Görüntüle 1897688
Eğer termal macun kullanıyorsanız bir sıkıntı olmaz ki öyle yapıyorsunuz. Ama eğer sıvı metal macun kullanmış olsaydımız geçmiş olsun, o macun tenizlenmezdi; bilgisayar açıldığında da kart kısa devre yapardı.

Fotoğraf temsili.

Eki Görüntüle 1897688

Termal macun iletken olmadığı için büyük ihtimal sorun çıkmaz şimdi sil de diyemiyorum para verdin o kadar.

Eğer termal macun kullanıyorsanız bir sıkıntı olmaz ki öyle yapıyorsunuz. Ama eğer sıvı metal macun kullanmış olsaydımız geçmiş olsun, o macun tenizlenmezdi; bilgisayar açıldığında da kart kısa devre yapardı.
Hocam MK4 iletken değil diye biliyorum değil mi? Sorun çıkmadı kartı kullanıyorum şuan.

Fotoğraf temsili.

Eki Görüntüle 1897688

Bir şey olmaz merak etmeyin.

Geri
Yukarı