Çözüldü Ekran kartından çok tizli bir ses çıkıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

jeyanchx

Hectopat
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaşlar selam.

600W PSU ve RTX2060 sahibiyim. Oyunlara girince çektiğim videodaki gibi sesler geliyor, çıkınca da gidiyor. Bunu nasıl çözebilirim, bir zararı var mı? MediaMarkt'ta 2 yıllık extra sigorta yaptım, anında değişir mi yoksa beklemem mi gerekir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Coil Whine sorunu gibi. Garanriye gönderin, eğer belli bir seviyenin üstündeyse değiştiriyorlar diye biliyorum.
Karta bir zararı yok coil whine'ın.
Gelen ses fanlardan değil büyük ihtimalle.
GPU akım çekmeye başladığında GPU çekirdek beslemelerinde bulunan bobinlerden ses geliyor gibi. Bunun sebebi genelde bobinlerin üretimde sıkı sarılmaması veya yapıştırıcı ve yalıtkan madde ile iyi kaplanmamasından kaynaklanır. Yıllar evvel tüplü TV'lerin bobinllerinden de aynı ses geldiğinde bobinleri japon yapıştırıcısı ile yapıştırırdık :)
ses rahatsız etmiyorsa bir sorun yapmaz ama rahatsız ediyorsa garantiye verin hocam.

Gelen ses fanlardan değil büyük ihtimalle.
GPU akım çekmeye başladığında GPU çekirdek beslemelerinde bulunan bobinlerden ses geliyor gibi. Bunun sebebi genelde bobinlerin üretimde sıkı sarılmaması veya yapıştırıcı ve yalıtkan madde ile iyi kaplanmamasından kaynaklanır. Yıllar evvel tüplü TV'lerin bobinllerinden de aynı ses geldiğinde bobinleri japon yapıştırıcısı ile yapıştırırdık :)
ses rahatsız etmiyorsa bir sorun yapmaz ama rahatsız ediyorsa garantiye verin hocam.
Japonla yapıştırmak da iyiymiş:) Güç kaynakları içinde silikonlar var, onlarla yapıldığını biliyorum ama Japon'la yapıştıranını da ilk drfa duyuyorum.

Geri
Yukarı