Çözüldü Ekran kartını besleyecek PSU'da yeterli pin yok

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Görkem Ertopcu

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba Dark Force 600W 3xSATA, 3xIDE 6+2Pin PCI-E PSU'ya sahibim 600W.
Fakat almak istediğim ekran kartı bu: Sapphire Radeon Pulse RX 5700
Bu ekran kartı 8+6 pin güç istiyor ne yapmam gerek ve 600W yeterli olacak mıdır? Dönüştürücü kullanacağım sanırım. Hangi dönüştürücüyü kullanmam lazım ve dönüştürücü bir sıkıntı çıkarabilir mi? Eğer dönüştürücü sıkıntı çıkarmayacaksa hangi girişli dönüştürücü almam gerek?

Keşke o baya araştırmanızda 12V kanalından verdiği değere ve 2 tane 12V kanalı olduğuna dikkat etseydiniz. Çok daha kötülerini de gördüm gerçi ama pek alınabilir bir cihaz gibi gelmiyor. Çok ucuz fiyata aldıysanız belki mantıklı olabilir.

Hıgh Power kalitesiz bir marka değildir. Çoğu modeli gayet kalitelidir. Tabi bir FSP değildir ama Frisby ve Power Boost muamelesi de yapılamaz.
ön yargıdan hala devam edeceksiniz demi 300 tl ye almıştım zamanında gayette güzel düşük yüksek akım korumalı bir güç kaynağı bu fiyata korumasız güç kaynaklarıda vardı onları tercih etmedim bu yazdığınız frizby güç kaynağını bir elinize alsanız kaliteyi direkt hisedeceksiniz 12 w kanalından 528 w veriyor tamamda bu fiyata zaten onun gibi benzerlerini alabiliyorsunuz sadece diğerlerinin birazcık watt ı yüksek oluyor ama sertivikalı olmuyor genellikle arkadaşım cooller master 600 mastervatt kullanıyordu güç kaynağından bayabi ses gelyordu servise gönderdik ve yeni güç kaynağı gelincede sisteme taktık bomba gibi patladı sigortalar attı bu yüzden akım korumalı ağır güç kaynağı tavsiye ederim sistem toplayacak arkadaşlara
Aynı güç kaynağı bendede vardı. Dönüştürücü aldım kullandım. Ancak sonradan kablolarda erime oldu. Kasa içi fazla ısındı ve pc kapandı. Linkini vermiş olduğum güç kaynağını alınca sorun düzeldi. Tavsiye ederim. GIGABYTE P650B 650W 80+ Bronze 120mm Fanlı PSU | ITOPYA
f/p güzel bir güç kaynağı

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı