Çözüldü Ekran kartını çıkarıp taktıktan sonra ekran gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

klkansmt14

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben bilgisayarı temizliyordum güç kablosunu sökmeyi unutup ekran kartını ve RAM'leri çıkardım hangi parçaya zarar geldi bilmiyorum sizce hangisine zarar gelmiştir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Arkadaşlar ben bilgisayarı temizliyordum güç kablosunu sökmeyi unutup ekran kartını ve RAM'leri çıkardım hangi parçaya zarar geldi bilmiyorum sizce hangisine zarar gelmiştir?

Bilgisayarın Güç kaynağının kablosunu çekmeden direk ekran kartını ve RAM'leri sökmüşsünüz.
Hadi ekran kartı bir müddet sonra çalışır ama RAM için statik elektrik sorunu oluşmuş olabilir.
Kısacası güç kaynağının kablosunu sökmeden işlem yapmamak gerekir.

Bilgisayarın Güç kaynağının kablosunu çekmeden direk ekran kartını ve RAM'leri sökmüşsünüz.
Hadi ekran kartı bir müddet sonra çalışır ama RAM için statik elektrik sorunu oluşmuş olabilir.
Kısacası güç kaynağının kablosunu sökmeden işlem yapmamak gerekir.

Çözüm
Herhangi bir parçaya zarar gelmiş olduğunu düşünmüyorum. Benim de başıma bu tarz bir şey gelmişti. Sorunu, görüntü kablosunu tek seferlik ana karta takarak ve tek RAM modülünü takarak çözmüştüm sanırım. Eğer ki çalışırsa diğer RAM modülünü ve ekran kartını takabilirsiniz. Umarım işe yarar.

Ekran kartı arızalı olmasa da bazen naz yapıyor ve çalışmıyor. Mesela benim ekran kartım da sorunlu, her zaman açılmıyor ama açıldığında sorunsuzca çalışıyor. Sistemi zorla açtım mesela dün, BIOS pilini sökmüştüm, sistem açıldı diye geri takayım derken düşürdüm ve kısa devre oldu sistem kapandı. Eski ekran kartımla sorunsuzca açılan sistem yeni ekran kartı ile BIOS'a bile gelemiyor. En sinir bozucu şey belki bu. Önceden de eski ekran kartım yapardı bunu 2-3 gün açılmadı sonra bir gün bala şansa açabildim ve sonra bir daha sorun çıkartmadı. Teknoloji biraz da şans işi. Büyük bir sorun yaşanmış bir durumda bile arıza çıkmama ihtimali olduğu gibi ufacık bir kazada büyük bir arıza yaşayabilirsin. RAMlerde arıza olma ihtimali çok düşük olduğu için önce RAMleri farklı slotlarda tek veya çift kanal deniyorum ve bir etki olmazsa sorunu başka yerde arıyorum. İmkanınız varsa başka ekran kartı ile açmayı deneyin. Yoksa anakarttaki görüntü çıkışlarını deneyebilirsiniz. Ben sorunumu farklı ekran kartı ile çözebilmiştim. Umarım işinize yarar.

D

İşlemci, güç kaynağı ve ekran kartı bilgilerini paylaşır mısınız?

Düzeldi arkadaşlar internette ne kadar çözüm varsa denedim olmadı sonra babam niye uğraşıyosun garantisi var zaten dedi aldığım yere götürdüm anakart kısa devre yapmış statik elektriklenme olmuş adam anakartda kalan elektirği boşalttı tamire göndermeye bile gerek kalmadı şu an PC'den yazıyorum hatta.

Yeni konular

Geri
Yukarı