Ekran Kartını oyunda %100 kullanmak

in Time

Centipat
Merhaba arkadaşlar. Elimde olan sistemle tüm FPS oyunlarında ortalama 200 FPS civarı alıyorum, ayrıca V-Sync veya FreeSync açıyorum. Fakat bunları açarken takılmalar yaşanıyor. FPS, monitör Hertz'inin altına indiği zaman takılmalar oluyormuş sanırım. Öyle yazıyordu bazı yerlerde.

Kısacası 165'e sabitliyorum fakat bazı bölgelerde 160 gibi seviyeye düşünce takılmalar oluşuyor. Ben de sadece oyundayken %100'ü kullandırırsam ekran kartına düzelir diye düşündüm. En azından denemek istiyorum. Anlamadığım şey ise 165'e sabitlemediğim zaman Full 200 alıyorum fakat 165'e sabitlediğimde neden aniden 160 gibi seviyeye düşüp takılıyor? Uzun lafın kısası, oyundayken Full %100 kullanmasını istiyorum. :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Sabitleme yaptığınız zaman ekran kartı kendini daha fazla zorlamaz o yüzden isterseniz V-Sync kapatabilirsiniz.
O zamanda yırtılmalar oluşuyor
Hangi oyun takılmalar yaratıyor?
Valorant,Zula,CSGO Genelde valorant ve zula oynuyorum ikisinde de aynı olay var maalesef.
Asıl sorum ekran kartını %100 kullandıramaz mıyım? :D

O zamanda yırtılmalar oluşuyor.

Valorant, Zula, CS:GO genelde Valorant ve Zula oynuyorum ikisinde de aynı olay var maalesef.
Asıl sorum ekran kartını %100 kullandıramaz mıyım? :D

Bu işlerde çok profesyonel sayılmam fakat birçok rekabetçi (özellikle sistem gereksinimleri düşük olanlar) oyunda ekran kartı tam performans sabit çalışmıyor. Güç seçeneklerinden performans ayarını seçmenizi ve Radeon da oyunlara ek ayarları sıfırlamanızı önerebilirim. Bir de takılmalar internet kaynaklı olabilir.

Selam benim de soyle bir sikintim var.
Oyunda dusuk orta ayarda %100GPU kullanmiyor
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
işlemcimi yetersiz ekran kartina.

Geri
Yukarı