Ekran kartını sökerken mandalını kırdım

SoapMactavish

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar herşey kasama modifiye yapma isteğimle başladı. Yan tarafa plastik cam ve içinede led döşemek istiyodum. Fakat montajdan olsa gerek tüm kablolar birbirine girmişti. Bende kabloları daha düzgür bir şekilde hepsini tekrar düzenlemeye kalktım. Fakar bi kabloyu çıkarmam için ekran kartını sökmem gerekiyodu. Daha önce hiç sökmedim kasanın arkasındaki girişin vidasını söktüm. Mandalı yavaşça çektim. Ekran kartı bi türlü serbest kalmıyodu. Bende mandalı iyice zorlayınca mandal elimde kaldı. Bundan sonra hiç ekran kartını sökemiycektiyim. Anakartım pegatron ıpx41-d3 ekran kartımda amd radeon hd6350.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mandal onu tutmak için mandal olmadan da kullanabilirsin ama tehlikeli olucakdır örnegin; kasaya bir darbe geldiğin de ekran kartı yuvasında oynayabilir ve anakartı veya ekran kartını yakabilir.

Yok mandal kırılmadı aslında mandalın bi kısmı kırıldı mandal hala ekran kartını tutuyo. Ama bi kısım kırıldığı için ben artık mandalı çekemiyorum. Çekemediğim için ekran kartı serbest kalmıyo sanırım.

Zararı olmadığını sanıyorum. Fakat ben ekran kartını bi türlü sökemedim. Ama mutlaka sökülüyo olmalı. Bi mandal kırıldı diye ekran kartının orda kalcağını ben sanmıyorum. Ama uzmanların söylemesinde fayda var.

Araştırdığım kaynaklar vidasını söktüğünüz zaman açılı bir şekilde kaldırırsanız mandala ihtiyaç duymadan çıkarabilirsiniz diyor. Fakat ben burdaki uzmanların onayı olmadan bu işlemi yapmak istemiyorum ilgilenirseniz sevinirim.

knnzu9rqid3xdxt2_480-jpg.9697

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı