Çözüldü Ekran kartını takınca bip sesi geliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mclox

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba arkadaşlar bugün PC'ye derin bir temizlik yapmak için anakart ve işlemci dışı her şeyi söküp temizlik yaptım biraz yavaşlamıştı PC (zaten eski PC :D) her neyse temizleyip yerleştirdim topladım sistemi bir bakıyorum buzzerdan ses geliyor bip bip video çekebilirsem yarın çekeceğim. Her neyse ses geliyor ekrana baktım ekranda görüntü yok dedim bir araştırayım forumları YouTube'yi falan RAM kaynaklıdır bip sesi tak çıkar düzelir, oksitlenme olmuştur silgiyle temizle düzelir falan tamam dedim bir deneyeyim onu denedim bunu denedim yok arkadaş olmuyor hep aynı, bip sesi ekran yok. Sonra bir video daha gördüm ekran kartı kaynaklı olabilir ses sorunu anakarttan sağlayıp deneyin görüntüyü diye, dedim bir deneyeyim. Çıkardım ekran kartını, bağladım anakarta harbiden ses gitti ekran geldi, geldi geldi gelmesine iyi hoş da bana ekranın gelmesi lazım da anakarttan değil ekran kartından gelmesi lazım oyun oynuyorum ekran kartı bağlı olmadığı için açmıyor oyunları. Ya her neyse çok gereksiz uzattım kusura bakmayın :D bana bu ekran kartını PC de nasıl çalıştırabileceğim konusunda yardımcı olur musunuz? Hiç böyle bir sıkıntııyla karşılaşmamıştım ekran kartıyla ilgili gayet uyumlu sorunsuz çalışıyordu genelde RAM'ler arıza çıkarırdı onlarda oksitlenme mevzusu diye siler temizler takardım uzun süre problem çıkarmazdı. Tek sadece yakında işlemcimi bir tık yüksek modele geçirdim (2.el işlemci) o kadar yani. Ve ekstra eklemek istiyorum bu işlemci değişikliğinden sonra PC her açtığımda bip sesi aynı şu anki sorunla aynı şekilde çıkarıyordu sesi, restart tuşuna basınca alttaki ses gidiyordu PC normal açılıyordu. Bu olay her açılışta oluyordu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Tamam deneyip dönerim. Evet çalıştı başta sorun çıkardı tak çıkar yaptım düzeldi diğer ekran kartı.

evet sorun tamamen ekran kartında bip sesi geldikten sdonra yeniden başlatma tuşuna bastığında kendi kendine düzeliyor ama her açılışta tekrarlamanız gerekiyor malesef :(
Tamam deneyip dönerim. Evet çalıştı başta sorun çıkardı tak çıkar yaptım düzeldi diğer ekran kartı.

evet sorun tamamen ekran kartında bip sesi geldikten sdonra yeniden başlatma tuşuna bastığında kendi kendine düzeliyor ama her açılışta tekrarlamanız gerekiyor malesef :(

Son düzenleme:
Artı -1 Eksi
Çözüm

Geri
Yukarı