Ekran kartının altında kalan slota M.2 SSD takmak sorun olur mu?

Sytex

Kilopat
Daha fazla  
Ekran kartı M.2 slotunu kapatıyor. O slota M.2 SSD taktığımda herhangi bir sorun olur mu, o şekilde kullanmak sağlıklı mı? Sıcaklık vb.

Sorun olmaz SSD hızı önemli tabi çok uçuk hızlarda çalışan bir SSD ise sorun olur sadece.

Kullanacağın SSD modeline göre ve anakartının M.2 shieldı olup olmamasına göre değişir.

Anakartının M.2 shieldı varsa sorun olmaz ancak hem shield yok hem de ısınan bir SSD modeli kullanırsan throttle yaşama (sıcaklıktan ötürü performans düşüşü) ihtimalin bile var.
SSD birkaç derece daha sıcak çalışacaktır, onun dışında herhangi bir sorun olacağını sanmıyorum.
Birkaç dereceden çok daha fazlası oluyor, emin olabilirsin.

Kullanacağın SSD modeline göre ve anakartının M.2 shieldı olup olmamasına göre değişir.
Bu doğru.
Birkaç dereceden çok daha fazlası oluyor, emin olabilirsin.
Bunu konu sahibi deneyerek test edebilir, bende Samsung 970 Evo Plus 250 GB modeli var, ekran kartının alt kısmındaki M.2 slotunda takılı shield yok. 52 derecenin üstünü görmüyor 45-52 arasında dolanıyor, shield olan slotta da kullandım sıcaklık değişmedi. Ama dediğiniz gibi SSD modeli vs. gibi etkenler de fark yaratır, en iyisi konu sahibinin deneyip görmesi. Ben yine de çok bir fark olacağını düşünmüyorum.

Geri
Yukarı