Ekran kartının kablosunu çıkarıp takınca PC açılmıyor

mercovalo

Decapat
Daha fazla  
Bugün yine ekran kartının kablosunu çıkarıp taktım ve kasada her şey düzgün çalışırken, monitöre görüntü gelmedi. 5 dakika kadar bekledim geldi. Normal mi?

Bugün yine ekran kartının kablosunu çıkarıp taktım ve kasada her şey düzgün çalışırken, monitöre görüntü gelmedi. 5 dakika kadar bekledim geldi. Normal mi?

Konuyu az önce açmıştınız ve sonuçlanmıştı sanırım adaptör veya PSU kullanılan cihazlarda geç açılma veya çalışma normal olup tekrar etmediği sürece sorun yoktur.

Konuyu az önce açmıştınız ve sonuçlanmıştı sanırım adaptör veya PSU kullanılan cihazlarda geç açılma veya çalışma normal olup tekrar etmediği sürece sorun yoktur.

Evet. Tekrarlanmak derken neyi kastettiğinize bağlı, yine çıkarıp taksam yine aynı şey olacak çünkü geçen sefer de oldu ancak açıldıktan sonra bir daha hiçbir sorun olmuyor.

Bazı anakartlar PCI aygıtları geç algılayabiliyor güç kesilmeden bu sorun oluşmuyor ise donanımsal bir tanımlama süreci olabilir ilk aldığınızda bu sorun var mıydı?

Sistem yeni sanırım... Performans ve sıcaklık değerleri normal ve güç kaynağı yeterli Watt değerini sunuyor ise BIOS tanımlama sürecidir birçok anakartta gerçekleşebilecek bir durum.

Sistem yeni sanırım... Performans ve sıcaklık değerleri normal ve güç kaynağı yeterli Watt değerini sunuyor ise BIOS tanımlama sürecidir birçok anakartta gerçekleşebilecek bir durum.

Eylül'de almıştım. Performans anlamında sorun yok, sıcaklıklar da iyi. Güç kaynağı 500W ekran kartı RX 580 8 GB

Eylül'de almıştım. Performans anlamında sorun yok, sıcaklıklar da iyi. Güç kaynağı 500W ekran kartı RX 580 8 GB.

Güç kaynağı eşik değeri tam denk geliyor fakat yeterli... Dediğim gibi BIOS tanımlama sürecidir ekstra sorunlar veya aksaklıklar görünmediği sürece sorun olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı