Ekran kartının sokete oturmaması sorun olur mu?

kullu500

Decapat
Merhaba arkadaşlar dün kasanın son parçasının da gelmesiyle montaja başladım fakat en son ekran kartını takarken, kasa arkasına vidalamak için olan ekran kartının uzun demir çıkıntısı kasaya olması gerekenden daha kısa mesafede oturdu. Galiba kasanın bu kısmını 1-2mm daha uzun yapmışlar farklı kasada sorun olmadı.
Anakarttaki soketin tırnak tarafı biraz daha iyi oturdu ve tık sesiyle tırnak kapandı ama soketin baş tarafı biraz daha yukarıda kaldı. Daha önce başıma gelmediği için olası kısa devre olma ihtimali vs gibi durumlardan çekinince güç vermeden tekrar söktüm.

Diğer benzer konulara göz attığımda, bazılarının ekran kartının sarı pinleri dışarıdan bakınca görünecek kadar havada kalmış. Bendeki durum o kadar aşırı değil, sarı pinler görünmüyor ama tam oturmadığını da baş ve son kısımlardaki pinler arası oluklardan anlaşılabiliyor. Üzerine bastırınca da tırnağın kapanması dışında o tam oturma hissiyatını da GPU'nun kasaya olan temasından dolayı alamıyorum.

Bu şekilde kullanımı herhangi bir problem oluşturur mu, ne yapmak gerekir danışmak istedim. Fotoğrafları da ekleyeyim durum netleşsin.

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    147,5 KB · Görüntüleme: 31
  • 2.jpg
    2.jpg
    94,6 KB · Görüntüleme: 31
  • 3.png
    3.png
    598,7 KB · Görüntüleme: 27
  • 4.jpg
    4.jpg
    138,1 KB · Görüntüleme: 28
  • 5.jpg
    5.jpg
    107,8 KB · Görüntüleme: 33
Slota tam otursa bile ekran kartının dış demirleri kasaya takılıyor ondan oturmamış gözüküyor. Slota takmakta sorun yok kasa blokluyor kartı demirlerinden. Bunu dikkate alarak tekrar çıkarıp tekrar takın. 1. fotoğraftaki ekran kartının dış demirlerine kasa müdahale etmesin.

Bir zararı yok bende baya öyle tam oturmadan kullanmıştım açılıyor. Sonradan keşfettim neden tam oturmadığını işte anlattığım sebepten.

Slota tam otursa bile ekran kartının dış demirleri kasaya takılıyor ondan oturmamış gözüküyor. Slota takmakta sorun yok kasa blokluyor kartı demirlerinden. Bunu dikkate alarak tekrar çıkarıp tekrar takın. 1. fotoğraftaki ekran kartının dış demirlerine kasa müdahale etmesin.

Bir zararı yok bende baya öyle tam oturmadan kullanmıştım açılıyor. Sonradan keşfettim neden tam oturmadığını işte anlattığım sebepten.

Teşekkürler yanıtınız için. Durumun farkındayım fakat sök tak ile durum değişmiyor, kasanın o kısmı 1-2mm uzun olduğu için her durumda temas ediyor. Ya kasanın ya da ekran kartının o temas kısmına müdahale yapılırsa ancak oturabilir gibi gözüküyor. Ona girişmek de makul bir iş değil. Bu şekilde tam oturmadan kullanmaya da hala çekiniyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı