Ekran kartının tamamını nasıl kullanırım ?

Kronik

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar benim ekran kartı ile sorunum şu. İşlemcim Ryzen 5 1400, Ekran kartım GTX 1060 3GB. CS:GO adlı oyuna MSI Afterburner ile giriyorum ve ekran kartımın %30 u kullanılıyor. Bunu nasıl %100 yapabilirim? Oyunda bu yüzden düşük FPS ile oynamak zorunda kalıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
CSGO oyununda ekran kartının o kullanımda seyretmesi normaldir. GPU illa tam performans çalışmak zorunda değil, tam kullanım göstermemesi karta sorun olacağı anlamına gelmiyor. Hangi çözünürlükte oynuyorsun? Oyun kalite ayarları nasıl ve aldığın FPS miktarları ne kadar?

Grafik ayarları düşükse normaldir. %100 kullansanızda birşey fark etmessiniz zaten. Monitörünüz atıyorum 75 hz diyelim. Siz zaten 75 hz üstünü hissetmessiniz. 600 - 700 fps almanız size birşey kazandırmaz. Nasıl arttırım derseniz ayarları en üste çekin. MSAA ve DSR ile oynayın.

bende şöyle bir sorun var 1070ti kullanıyorum 240hz monitörüm var fakat ekran kartının %20 sini kullandığı için sabit 240 alamıyorum bunun bi çözümü varmı

bende şöyle bir sorun var 1070ti kullanıyorum 240hz monitörüm var fakat ekran kartının %20 sini kullandığı için sabit 240 alamıyorum bunun bi çözümü varmı

DSR teknolojisini açıp oyunu 4K çözünürlükte açıp oyna. Yada monitörü 120 Hz'e çekip oyna. Grafikleri yükseltmedikten sonra CS GO'da ekran kartının tamamını kullanamasın, grafikleri çok eski.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı